Каде му „запна“ на Пеп во Манчестер Сити?

Манчестер Сити освои две последователни титули во Премиер лигата за сезоните 2017-18 и 2018-19 и собра неверојатни 198 бодови низ процесот.

Ваквото достигнување ги направи „Граѓаните“ еден од најдобрите тимови што сме ги виделе во англискиот фудбал, но како што Пеп Гуардиола влегува во неговата петта сезона на Етихад (најдолго време за него во кој било клуб досега), почнуваат да се вклучуват некои аларми.

HITC Sevens анализира каде „запнаа“ Пеп и Сити во последно време, на што се должат тешкотиите и што ги очекува во иднина.

реклама

Фудбал

Ливерпул дојде до бројката од 10.000 голови

Read more

Зидан: Ова ќе биде тешка година за нас

Read more

Два гола на крајот го спасија Реал од нов неуспех во Лигата на шампионите

Read more

Барселона потврди, Бартомеу ја напушта претседателската функција во клубот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Вистински чувар: Питбул трениран да заштитува деца

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за „Dreamland“ - новиот трилер со Марго Роби

Read more
play_arrow

Пробајте го најдобриот и најлесниот рецепт за пилешки крилца

Read more
play_arrow

Вежби за затегнати стомачни мускули со тегови

Read more
play_arrow

Десетте најголеми ривалства во фудбалот во овој момент

Read more
play_arrow

Подемот и падот на Ден Билзеријан – Кралот на Instagram

Read more
play_arrow

Нов Гинисов рекорд за најголема фонтана

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за „The Midnight Sky“ со Џорџ Клуни во главната улога

Read more
play_arrow

10 најстрашни сцени од серии на Netflix

Read more
play_arrow

Тренинг за целото тело: Согорете 200 калории за 10 минути

Read more
play_arrow

Десетте најголеми црни дупки откриени досега

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Mean Girls“

Read more