Каде му „запна“ на Пеп во Манчестер Сити?

Манчестер Сити освои две последователни титули во Премиер лигата за сезоните 2017-18 и 2018-19 и собра неверојатни 198 бодови низ процесот.

Ваквото достигнување ги направи „Граѓаните“ еден од најдобрите тимови што сме ги виделе во англискиот фудбал, но како што Пеп Гуардиола влегува во неговата петта сезона на Етихад (најдолго време за него во кој било клуб досега), почнуваат да се вклучуват некои аларми.

HITC Sevens анализира каде „запнаа“ Пеп и Сити во последно време, на што се должат тешкотиите и што ги очекува во иднина.

реклама

Фудбал

ПМФЛ: Шкендија триумфираше во Велес

Read more

Навивачите разочарани од восочната фигура на Меси

Read more

Сејдини: За карти за ЕУРО 2020 ФФМ ќе им даде предност на медицинските лица

Read more

Наполи официјално го преименува стадинот во чест на Марадона

Read more

Нови видеа

play_arrow

Дали парите може да ви купат среќа?

Read more
play_arrow

Што се случува со Ла Лига?

Read more
play_arrow

Фудбалери и данок: Како се врти парата во светот на фудбалот?

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Среќен пат

Read more
play_arrow

„Sister of the Groom“ - новата романтична комедија на Paramount

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „A Christmas Story“

Read more
play_arrow

Факти и фикција: Што е точно, а што не во популарната серија „The Crown“?

Read more
play_arrow

Најдобрите голови од Серија А за ноември

Read more
play_arrow

Како омилените „Пријатели“ би ја опишале оваа ужасна 2020?

Read more
play_arrow

Колку би вределе најголемите фудбалски легенди во 2020 година?

Read more
play_arrow

Брзо и лесно: Пет рецепти за чиа пудинг

Read more
play_arrow

Она кога имаш ангел чувар

Read more