Каде нè водат Дестинации 0.0?

Љубопитноста е човечка особина што, во суштина, ја поседува секој од нас, па така, кога ќе се сретнеме со нешто за кое не добиваме доволно информации, се обидуваме да дознаеме колку што е можно повеќе со цел да ја задоволиме нашата природа.

Дестинации 0.0 е она за кое денес зборуваат сите, од инфлуенсери до порталите и секој од нас, но сепак никој досега не соопштил вистински информации за тоа што се крие зад оваа кампања.

Погодувате, нели!? Станува збор за дестинации обележани на Google Maps, на кои очигледно ќе ни биде откриено она за кое се прашуваме деновиве, а тоа е:

- Што се крие зад Дестинации 0.0?

Велат дека повеќе глави размислуваат подобро од една, па ајде да размениме мислења и можеби така ќе успееме да стигнеме први до крајот на оваа дестинација 0.0.

реклама

Откриен е нов сој: Високозаразен, ја намалува ефикасноста на вакцината

Read more

Вучиќ прикажа фотографии со оружје и безживотни тела со траги на мачење

Read more

Пирати, блуд и неморал: Како „Божјата казна го стигна најгрешниот град во светот“?

Read more

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Read more

Промо

Новата Daikin Perfera – парапетна единица за беспрекорен домашен амбиент

Read more

Освоен е стан, за само 100 денари, на инстант лозот „Доме сладок доме“ на Државна лотарија

Read more

Интернет закани: кои се и како да се заштитите?

Read more

Три животни приказни штотуку станаа посреќни благодарение на Милионер Џек Пот

Read more
 

Ново

Дали ПМС ве дебелее?

Читај повеќе

Ибрахимовиќ со моќен говор го затвори фестивалот Санремо

Читај повеќе

Семејствата на починати од COVID-19 го тужат британскиот премиер Борис Џонсон

Читај повеќе

Едноставен потег што може да ви ја спаси врската

Читај повеќе
  • play_arrow

Која е поврзаноста меѓу спиењето и менталното здравје?

Читај повеќе

Стигнаа руските вакцини Sputnik V

Читај повеќе

Како правилно да го проверите нивото на масло во моторот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали е ова најбруталниот старт на сезоната?

Читај повеќе

ДЗС: Неделава попишани вкупно 32.752 лица од дијаспората

Читај повеќе