Каде се денес анонимните сестри Гучи кои наследија милиони?

Б.С.Б.
/ 03.12.2021 / 14:30

Филмот „House of Gucci“ на Ридли Скот детално ја опишува животната приказна на Патриција Реџани и нејзиниот поранешен сопруг Маурисио Гучи, но многу малку внимание посветува на нивните деца.

Реџани и Гучи имаа две ќерки, Алесандра и Алегра. Алесандра е прикажана малку во филмот, додека Алегра воопшто ја нема.

Маурисио беше последниот член од семејството Гучи кој ја водеше компанијата пред да биде откупена од инвестициска банка во 1992 година.

Што се случи со Алесандра и Алегра по убиството на нивниот татко?

Алесандра и нејзината помлада сестра имаа само 20, односно 16 години кога мајка им беше уапсена во 1997 година и осудена на 26 години затвор. Сестрите во 2004 година водеа кампања во која бараа повторување на судењето во случајот на мајка им. Тврдеа дека таа „не била ментално стабилна во време на убиството“, откако била оперирана од тумор на мозокот во 1992 година.

URL

Алегра дури и студирала право за да помогне во случајот на мајка ѝ, пишува Vogue. Таа неколку децении е далеку од очите на јавноста, но познати се неколку детали за неа.

Никогаш нема работено за модната куќа чие презиме го носи, но има дизајнирано чанти за нејзиниот бренд AG. Нејзината колекција The First има вкупно 99 произведени чанти.

Каде се денес Алесандра и Алегра?

URL

По смртта на татко им наследија милиони, како и неговите јахти и имоти во Њујорк и Милано. Сега и двете живеат во Швајцарија со семејствата, и според пишувањето на Guardian, сакаат да останат анонимни.

Каков е нивниот однос со мајка им?

Реџани беше ослободена порано поради добро однесување, откако отслужи казна од 18 наместо од 26 години. Иако ќерките претходно јавно ја бранеа, во 2016 година Реџани изјави дека воопшто не разговараат.

„Минуваме низ лош период, не ме разбираат и ми ја укинаа финансиската поддршка. Немам ништо, ниту внуците ги имам запознаено“, изјави таа тогаш во интервју за The Guardian.

Инаку, Реџани прима годишна пензија од 1,47 милиони долари бидејќи Гучи пред смртта потпиша договор со кој се согласи таа сума да ѝ ја исплаќа до крајот на животот.

Тагови
реклама

Новата хит серија на Netflix растура, фановите предупредуваат: Не е за секого

Read more

Бил Гејтс: Можеби нѐ чека уште посмртоносен вирус, треба да се подготвиме

Read more

Како да забележите дека некој маж е вљубен во вас?

Read more

Зошто ме извади? - Рангник откри што му рекол нервозниот Роналдо

Read more

Стил

Парфемот ќе ви трае подолго ако не ја правите оваа грешка

Read more

Ријана со секси снимки ја промовира новата колекција

Read more

Никој веќе не ги носи: 3 бои што нема да бидат модерни во 2022

Read more

По 50-тата многу жени ја кратат косата: Дали долга коса е за постари дами?

Read more
 

Магазин

Прекраснa и непредвидливa: Откријте сѐ за жената Водолија

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Во Сахара падна снег и ги забели песочните дини

Читај повеќе

Трикови за чистење различни типови кади без абразивни хемикалии

Читај повеќе
  • play_arrow

Автомобил удри во американска новинарка среде јавување во живо

Читај повеќе

Болки по породувањето: Што ги предизвикува и како да ги ублажите?

Читај повеќе

Зошто остануваме во токсични врски: Ракот е лојален, Јарецот не губи надеж

Читај повеќе

Тестирајте се: Дали сте навистина фит?

Читај повеќе

5 начини како да ја расположите жената за секс 

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Скопски моден фестивал: Премиера на првата сезона во март

Читај повеќе