Каде се сега: Седум заборавени менаџери од Премиер лигата

Од легендата на Ајакс Франк де Бур кој издржа само четири натпревари со Кристал Палас и сега е менаџер во МЛС, до поранешниот шеф на Реал Мадрид Хуанде Рамос кој помина 12 месеци во Тотенхем, ова е листата на HITC Sevens од седум менаџери кои се пробаа во Премиер лигата и неславно поминаа. Каде се сега?

реклама

Фудбал

Кулушевски го одбил Интер поради тактиката на Конте

Read more

Бејл: Не разбирам зошто нашите навивачи нѐ исвиркуваат

Read more

Интер го враќа Наинголан

Read more

Баерн славеше среде Дортмунд и дојде на чекор до титулата

Read more

Нови видеа

play_arrow

Њујорчани, претеравте!

Read more
play_arrow

Раперот Свормз удри во автобус и го уништи неговото Ferrari

Read more
play_arrow

Лесни вежби за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more
play_arrow

Погледнете како да направите прекрасна градина на покривот на вашата зграда

Read more
play_arrow

Работа од дома, фејл компилација

Read more
play_arrow

Италијанското знаме го разубави миланското небо

Read more
play_arrow

Корона-робот дезинфицира по индиските улици

Read more
play_arrow

Малку поразлични рецепти со тестенини

Read more
play_arrow

10 фудбалери на кои ова им е последна шанса да си ја спасат кариерата

Read more
play_arrow

Како се снајде најбрзиот Mégane на патеката во Нирбургринг?

Read more
play_arrow

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Read more