Каде заврши најскапата регистарска табличка во светот?

Изборот на автомобил е сосема очекуван.

Најскапата регистарска табличка во историјата беше продадена на аукција во Дубаи минатиот април за 55 милиони AED или околу 15 милиони американски долари. Со тоа веднаш влезе во Гинисовата книга на рекорди, а сега знаеме на кој автомобил завршила.

Сосема очекувано, сопственикот кој не штедел на мало парче метал со едноцифрен број продолжил во ист ритам при изборот на нов автомобил.

Изборот падна на Rolls Royce Cullinan, првиот SUV модел на престижниот бренд.

Но, тоа не е крајот, бидејќи овој специфичен автомобил беше подложен на третман на еден од најекстравагантните тјунери на денешницата. Mansory го направи овој Cullinan навистина посебен и лесен за забележување благодарение на неговиот уникатен двобоен надворешен дизајн. Линијата Linea D'Oro исто така носи детали во златна завршница, како и поединечни делови од каросеријата изработени од карбон.

Тиркизната боја доминира не само на предниот дел на возилото, туку ја има и во кабината. Лош вкус или само нагласена персонализација, тешко е да се каже, но сосема е сигурно дека нема уште многу луксузни СУВ возила што може да се купат со пари.

One of the world most expensive number plate, on our breathtaking one of one build “MANSORY LINEA D’ ORO” based on the...

Posted by MANSORY on Thursday, February 8, 2024
реклама

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Наутро или навечер - кога е најдобро да земате витамин Д?

Read more

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Read more

Авто новости

Стокец од 10.000 евра!

Read more

Погледнете го единствениот Lanzante McLaren Senna GTR LM 25 во светот

Read more

Мал, но моќен: Поздравете го потполно електричниот мал SUV Volvo EX30

Read more

Porsche Panamera, Audi Q8 и Volkswagen ID.7 се победници!

Read more
 

Автомобили

Стокец од 10.000 евра!

Читај повеќе
  • filter

Погледнете го единствениот Lanzante McLaren Senna GTR LM 25 во светот

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Мал, но моќен: Поздравете го потполно електричниот мал SUV Volvo EX30

Читај повеќе
  • filter

Porsche Panamera, Audi Q8 и Volkswagen ID.7 се победници!

Читај повеќе
  • play_arrow

Бензин, дизел или хибрид: Кое е најбрзото BMW од Серија 3?

Читај повеќе
  • filter

Први фотографии од новиот Alfa Romeo: SUV Milano од секој агол

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 15 неверојатни полициски возила

Читај повеќе
  • filter

Редизајнираниот Audi S3 сега е уште помоќен и позабавен

Читај повеќе
  • play_arrow

Уникат од милион долари: Revuelto Arena Ad Personam со 1015 КС

Читај повеќе