Кадиров ѝ се закани на Полска: За 6 секунди ќе ви покажеме за што сме способни

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров ѝ се закани на Полска преку видео на неговиот канал на Telegrama.

Дел од снимката на својот Twitter профил објави новинарот на BBC Френсис Скар.

„Украинското прашање е решено, мене ме интересира Полска. Што се обидуваат да постигнат? По Украина, ако добиеме наредба, за шест секунди ќе ви покажеме за што сме способни. Подобро да го вратите вашето оружје и вашите платеници“, вели Кадиров на снимката.

„Исто така, би било подобро да побарате официјална прошка за она што му го направивте на нашиот амбасадор. Ние нема само да го игнорираме, имајте го на ум тоа“, рече Кадиров, мислејќи на инцидентот во кој неодамна рускиот амбасадор во Полска беше испрскан со црвена боја.

URL
реклама

Хороскопски знаци на кои постојано им е потребно внимание

Read more

Србин уапсен во Грција, Хрватска го бара за воени злосторства

Read more

Дончиќ ги смени навиките и никогаш не изгледал подобро

Read more

Македонија или Див Запад: „Жолта минута“ на Арбер Адеми од ДУИ

Read more

Свет

Шолц и Макрон по Г7: Русија не може да успее во инвазијата врз Украина

Read more

Песков: Русија ќе ја прекине офанзивата кога Украина ќе капитулира

Read more

Шведските Курди стравуваат: Ќе ја платиме цената за влез во НАТО

Read more

Дете во Канада почина откако било оставено во вжештен автомобил

Read more
 

Вести

Шолц и Макрон по Г7: Русија не може да успее во инвазијата врз Украина

Читај повеќе

Песков: Русија ќе ја прекине офанзивата кога Украина ќе капитулира

Читај повеќе

Шведските Курди стравуваат: Ќе ја платиме цената за влез во НАТО

Читај повеќе

Адеми: Жалам за инцидентот, имаше насилство врз мене

Читај повеќе
  • play_arrow

Синедејс 2022 отвора со македонската премиера на играниот филм „Мими“

Читај повеќе

Претреси во штипскиот затвор: Пронајдени мобилни телефони, оружје, пари и дрога

Читај повеќе

Дете во Канада почина откако било оставено во вжештен автомобил

Читај повеќе

Продолжен притворот за лице осомничено за трговија со две девојки

Читај повеќе

101-годишен поранешен чувар во нацистички логор осуден на пет години затвор

Читај повеќе