[КАЈГАНА препорака] Филмови и серии кои треба да ги гледате во декември на Netflix

Температурите паднаа под нулата, што значи дека задоволени се идеалните услови за седење дома и гледање серии и филмови.

Во богатата понуда на Netflix има неколку премиери на серии и филмови, како и продолженија на содржини кои веќе возбудено ги следиме.

Секако, една од сериите што се очекуваат со најголемо нетрпние е „The Witcher“, епска приказна која наводно ќе создаде исто лудило кај гледачите како сагата „Game of Thrones“.

На популарната стриминг платформа месецов се очекуваат и неколку оригинални филмови со големи ѕвезди.

Скарлет Јохансон, Лора Дерн, Адам Драјвер и Алан Алда ќе ги гледаме во „Marriage Story“, а режисерот Мајкл Беј и актерот Рајан Рејнолдс работат заедно во високобуџетната акција „6 Underground“.

Ако сте заинтересирани за нешто помалку мејнстрим, го препорачуваме документарецот „Searching for Sugar Man“.

Во прилог погледнете ја деталната програма на Netflix за декември:

1 декември

Dead Kids

A Cinderella Story: Christmas Wish

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

Austin Powers in Goldmember

Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Cut Bank

Eastsiders: Season 4

Malcolm X

Searching for Sugar Man

Sweet Virginia

The Tribes of Palos Verdes

2 декември

Nightflyers: Season 1

Team Kaylie: Part 2

3 декември

Especial de Natal Porta dos Fundos: A Primeira Tentação de Cristo

Tiffany Haddish: Black Mitzvah

War on Everyone

4 декември

The Last O.G.: Season 2

Let’s Dance

Los Briceño

Magic for Humans: Season 2

5 декември

A Christmas Prince: The Royal Baby

Apache: La vida de Carlos Tevez

Greenleaf: Season 4

Home for Christmas

V Wars

6 декември

Astronomy Club: The Sketch Show

The Chosen One: Season 2

The Confession Killer

Fuller House: Season 5

Glow Up

Marriage Story

Spirit Riding Free: The Spirit of Christmas

Teasing Master Takagi-san: Season 2

Three Days of Christmas

Triad Princess

Virgin River

8 декември

From Paris with Love

9 декември

A Family Reunion Christmas

It Comes at Night

10 декември

Michelle Wolf: Joke Show

Outlander: Season 3

11 декември

The Sky Is Pink

12 декември

Especial de Natal Porta dos Fundos

Jack Whitehall: Christmas with my Father

13 декември

6 Underground

15 декември

A Family Man

Dil Dhadakne Do

Karthik Calling Karthik

16 декември

Burlesque

The Danish Girl

The Magicians: Season 4

17 декември

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

18 декември

Don’t F**k With Cats: Hunting an Internet Killer

Soundtrack

19 декември

After The Raid

Ultraviolet: Season 2

Twice Upon a Time

The Two Popes

20 декември

The Two Popes

The Witcher

22 декември

Private Practice: Season 1-6

23 декември

Transformers Rescue Bots Academy: Season 1

24 декември

Carole & Tuesday: Part 2

Como caído del cielo

Crash Landing on You

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

Lost in Space: Season 2

Terrace House: Tokyo 2019-2020: Part 2

25 декември

Sweetheart

26 декември

The App

Le Bazar de la Charité

Fast & Furious Spy Racers

You: Season 2

27 декември

The Gift

Kevin Hart: Don’t F**k This Up

The Secret Life of Pets 2

28 декември

Hot Gimmick: Girl Meets Boy

29 декември

Lawless

30 декември

Alexa & Katie: Season 3

The Disastrous Life of Saiki K.: Reawakened

31 декември

The Degenerates: Season 2

Die Another Day

GoldenEye

Heartbreakers

The Neighbor

Red Dawn

Tomorrow Never Dies

The World Is Not Enough

Yanxi Palace: Princess Adventures

реклама

Скопјанец организирал фудбалски турнир непочитувајќи ги мерките за заштита од COVID-19

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Филм & ТВ

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Read more

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Read more

Научно-фантастичната серија „Raised by Wolves“ доби нов трејлер

Read more

Двејн Џонсон втора година по ред најплатен актер во светот

Read more

Сцена

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Читај повеќе
  • play_arrow

Научно-фантастичната серија „Raised by Wolves“ доби нов трејлер

Читај повеќе

Двејн Џонсон втора година по ред најплатен актер во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри борбени сцени со Киану Ривс

Читај повеќе

Џаред Лето ќе го глуми Енди Ворхол

Читај повеќе

Антонио Бандерас позитивен на коронавирусот: Роденденот го славам во карантин

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Среќен роденден, Антонио Бандерас!

Читај повеќе