[Кајгана препорака]: #СедиДома и гледај серии

Викендот ќе биде долг, особено за жителите на Куманово кои до понеделник наутро нема да можат да излезат од дома. Па затоа направивме листа со одлични серии кои вреди да ги гледате за да го исполните слободното време.

Vikings

Оваа серија е во продукција на History Channel и е правена според историска предлошка. Доколку сакате да дознаете нешто повеќе за опасните жени воинки коишто живееле на територијата на Скандинавија, мора да ја гледате „Vikings“.

Одлична актерска екипа, интересна приказна и уште многу многу заплети.

Game of Thrones

Нема некој којшто не слушнал за оваа легендарна серија. Насилството, секс, ненадејната смрт на главните ликови, змејови и волшебници - се чини дека ова е добитна комбинација поради која оваа серија стекна огромна популарност.

Серијата е снимена според книгата „A Song of Ice and Fire“ на Џорџ Р.Р. Мартин, која направи вистински бум меѓу гледачите низ целиот свет.

The Witcher

Базиран на серијата бестселери, „The Witcher“ е епска приказна за вербата и семејството. Гералт од Ривија, самостоен ловец на чудовишта, се обидува да го најде своето место во светот каде луѓето ќе се покажат како поопасни противници од чудовиштата. Но, кога судбината ќе го однесе до моќна магионичарка и млада принцеза со опасна тајна, тројцата ќе мораат да го пронајдат патот низ непријателскиот континент.

„The Witcher“ премиерно беше прикажана на 20 декември, а за првата сезона имаше буџет од 70 до 80 милиони долари.

La casa de papel

Оваа трилер серија која ќе посакате да ја изгледате во еден ден.

Во Мадрид се здржуваат лоши момци за да го напрват најголемиот грабеж во светската историја...и понатаму не ви откриваме. Штотуку излезе и долгоочекуваната четврта сезона.

Peaky Blinders 

Оваа британска крими драма е создадена од Стивен Најт, а во продукција на BBC. Дејството се одвива во Бирминген и го прати семејството Шелби во периодот по Првата светска војна.

Серијата стана популарна низ целиот свет. Сигурни сме дека ќе ве освои со култната сцена уште од првата епизода.

реклама

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Read more

Новите заразени со COVID-19 во Скопје се од Гази Баба, Бутел, Чаир, Сарај, Карпош 1 и од Аеродром

Read more

Кинеска вакцина против COVID-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Read more

Во најдлабокиот рудник во светот заразени 164 рудари со коронавирус

Read more

Филм & ТВ

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Read more

Објавен трејлерот за петтата сезона на „Queer Eye“

Read more

Шарлиз Терон е бесмртна хероина во акцијата „The Old Guard“

Read more

Сè што е погрешно со „Spies in Disguise“

Read more

Сцена

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за петтата сезона на „Queer Eye“

Читај повеќе
  • play_arrow

Шарлиз Терон е бесмртна хероина во акцијата „The Old Guard“

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Spies in Disguise“

Читај повеќе
  • filter

Како би изгледале познатите филмови со други актери во главната улога?

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „13 Reasons Why“

Читај повеќе

Брнабиќ: Exit ќе се одржи во август

Читај повеќе

Питер Динклиџ и Џејсон Момоа ќе глумат во хорор филм

Читај повеќе
  • play_arrow

Сиа го претстави новиот сингл „Together“

Читај повеќе