Технологија

Прв поглед на тунелот кој Eлон Маск го гради под Лос Анџелес

Прв поглед на тунелот кој Eлон Маск го гради под Лос Анџелес

После речиси пет месеци, милијардерот Eлон Маск конечно го заврши копањето на тунелот под Лос Анџелес, кое го изведува неговата компанија „Boring“.
Read more
Samsung го претстави таблетот Galaxy Tab A

Samsung го претстави таблетот Galaxy Tab A

Компанијата Samsung го претстави својот нов 8 – инчен таблет со оперативен систем Android, а тоа е Galaxy Tab A.
Read more
Саудиска Арабија - прва земја во светот која даде државјанство на робот

Саудиска Арабија - прва земја во светот која даде државјанство на робот

Саудиска Арабија стана првата земја во светот која одобри државјанство на еден робот.
Read more
Sony ќе лансира ново роботско куче во ноември

Sony ќе лансира ново роботско куче во ноември

Компанијата Sony развива роботско куче кое ќе го претстави следниот месец, пренесува The Wall Street Journal.
Read more
Кина го прави најмоќниот суперкомпјутер во светот

Кина го прави најмоќниот суперкомпјутер во светот

Кинески научници развиваат супермоќен компјутер кој ќе може да изврши квантилион (милијарда, милијарда) операции во секунда и тврдат дека тоа ќе биде најмоќната „машина“ во светот.
Read more
Како изледа самоуправувачкиот автомобил на кој работи Apple?

Како изледа самоуправувачкиот автомобил на кој работи Apple?

Иако технолошкиот гигант Apple изминативе неколку месеци не открива многу информации околу развојот на автономни автомобили, на Twitter се појавија фотографии и видео од идниот миленик на Apple.
Read more
 Samsung фрижидер кој е вистински експерт за правење селфи

Samsung фрижидер кој е вистински експерт за правење селфи

Samsung има потполно нов производ, кој може да слика и да прави селфиња, а не е ниту Galaxy ниту Note.
Read more
Првите хибридно – електрични авиони ќе летаат од 2022 година

Првите хибридно – електрични авиони ќе летаат од 2022 година

Компанијата Zunum Aero, која во нејзиниот проект за хибридно – електрични авијации поддржува Boeing и  JetBlue, стави рок за испорака на своите авиони, а тоа е до 2022 година.
Read more
Дали квалитетот ја оправдува цената на скапите слушалки?

Дали квалитетот ја оправдува цената на скапите слушалки?

Сите оние кои уживаат во добрата музика уживаат и во добриот звук, но дали вреди да потрожите пет пати повеќе пари за слушалки и дали цената кај ова парче технологија го диктира и нивниот квалитет?  
Read more
реклама

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more

Девет милиони лајкови за новиот имиџ на Роналдо

Read more

На кои плажи во Бугарија ќе добиете бесплатни лежалки и чадори за сонце летово?

Read more

Хороскопски знаци во кои се родени мажите со најтежок карактер

Read more