КАЈГАНА ве носи во кино: Доделуваме влезници за „Врба“

Почитувани читатели,

КАЈГАНА доделува по две влезници на двајца читатели за филмот „Врба“ на Милчо Манчевски, во Градско кино Милениум, за проекцијата во 20 часот, во среда, 4 декември.

Сѐ што треба да направите е да го напишете вашето целосно име и презиме во коментар подолу на овој текст, преку вашиот Facebook профил, и очекувајте да бидете избрани.

Можете да се пријавувате до 20 часот вечерва. Еден читател може да учествува само со еден коментар/пријава.

Добитниците ќе бидат известени преку коментар на нивната пријава и во објава на нашата Facebook страница.

Среќно!

реклама

Дали „Симпсонови“ ја предвидоа победата на Камала уште пред 21 година?

Read more

Апасиев: Според Уставот, сум должен да не ги примам попишувачите дома во сред епидемија

Read more

Вакцината против корона ќе ве направи геј – штетно и бизарно тврдење на израелски рабин

Read more

Меланија не избра американски дизајнер ни за нејзиниот последен ден како прва дама

Read more

Филм & ТВ

Почина славната спикерка Бранка Станковска

Read more

Почина актерката Натали Делон

Read more

Дали „Симпсонови“ ја предвидоа победата на Камала уште пред 21 година?

Read more

The Rock го објави трејлерот за „Young Rock“

Read more
 

Сцена

Почина славната спикерка Бранка Станковска

Читај повеќе

Почина актерката Натали Делон

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали „Симпсонови“ ја предвидоа победата на Камала уште пред 21 година?

Читај повеќе
  • play_arrow

The Rock го објави трејлерот за „Young Rock“

Читај повеќе
  • play_arrow

Како се создадени најжешките сцени во историјата на Netflix?

Читај повеќе
  • filter

20 јануари 1993, почина актерката Одри Хепберн

Читај повеќе
  • play_arrow

Top 10 најиритирачки ликови од хорор филмовите

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за научнофантастичниот „Space Sweepers“

Читај повеќе
  • play_arrow

Нема да верувате која песна е на првото место на Billboard листата

Читај повеќе