УЕФА ЕУРО 2020

КАЈГАНА во Букурешт: Ечи македонската химна, навивачите подготвени да ги бодрат „рисовите“

На третиот ден од ЕУРО 2020, дебитантски настап на едно големо фудбалско натпреварување ќе има македонската фудбалска репрезентација.

Избраниците на селекторот Игор Ангеловски попладнево со почеток во 18 часот, на „Национална арена Букурешт“ во романската престолнина ќе се соочат со репрезентацијата на Австрија.

Атмосферата во Букурешт синоќа беше фантастична, како што пренесува со видео нашиот колега Филип Здравески, во спортски дух и потсетува на „старото нормално“.

Македонската химна ечеше низ улиците на Букурешт, во очекување на денешниот натпревар на кој македонските „рисови“ ја имаат безрезервната поддршка на целата земја.

Remote video URL
Видео: Филип Здравески
Тагови
реклама

Најдобри во зодијакот - и астролозите бираат да им се родат децата во овој знак

Read more

Како изгледаат снимки на белите дробови од вакциниран и невакциниран ковид пациент?

Read more

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Read more

Осум секс митови што важат само во порно филмови

Read more

Фудбал

Роналдо: Нашите навивачи заслужуваат многу подобро

Read more

Инѕаги: Јуве само од пенал можеше да даде гол

Read more

Газдата на Њукасл пречекан со транспарент: Треба да си терорист и убиец за да купиш англиски клуб

Read more

Чудесниот Ибра забива и во петтата деценија, само тројца се пред него

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Роналдо: Нашите навивачи заслужуваат многу подобро

Читај повеќе
  • play_arrow

Инѕаги: Јуве само од пенал можеше да даде гол

Читај повеќе
  • play_arrow

Ентони се погрижи за победа на Лејкерс и стана 9-ти стрелец во историјата

Читај повеќе

Газдата на Њукасл пречекан со транспарент: Треба да си терорист и убиец за да купиш англиски клуб

Читај повеќе

Чудесниот Ибра забива и во петтата деценија, само тројца се пред него

Читај повеќе

Анчелоти: Класико ќе постои и без Меси, Роналдо и Рамос

Читај повеќе

Кој е новиот Халанд – дечкото кој им зададе страшен удар на Мурињо и Рома?

Читај повеќе
  • play_arrow

Соборен рекорд во Англија: 44 пенали во серија на еден натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Модриќ: Подобро да не знаете каква музика слушам

Читај повеќе