Кајли Џенер ја објасни причината за необичната облека на Met Gala

Кајли Џенер го привлече вниманието на јавноста на овогодишната Met Gala бидејќи се појави во венчаница и капа. На многумина не им се допадна оваа модна комбинација. Таа потоа објасни зошто се одлучила за овој изглед.

Имено, таа облече венчаница од бела боја за да му оддаде почит на основачот на брендот Вирџил Аблох, кој почина од рак минатиот ноември на 41-годишна возраст.

„Вирџил и јас планиравме да се појавиме заедно на Met Gala во 2020 година, но тоа беше откажано. Вечерва сакам да покажам колку бил талентиран во модата. Со оваа венчаница му оддавам почит на мојот прекрасен пријател. Вирџил, почувствувавме дека и ти беше присутен. Ќе те сакаме засекогаш. Благодарам на целиот Off-White тим“, рече Кајли.

Таа на својот YouTube канал објави видео во кое можеме да видиме како поминале нејзините подготовки за овогодинешната Мет Гала. Била свесна дека многумина ќе ја критикуваат, но не ѝ било грижа.

Remote video URL

„Не чувствувам притисок затоа што го правам ова во спомен на мојот пријател. Толку многу го сакам што не ми е грижа што ќе си помислат луѓето“, рече таа.

Тагови
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more

Стил

Instagram убавица: Никол Торн

Read more

Како да се ослободите од непријатните мириси во бањата?

Read more

Работи поради кои оставате впечаток на неуредна личност

Read more

Ѕирнете во луксузната шпанска вила во која Меси летува за 300.000 евра

Read more
 

Магазин

Хороскопски знаци кои најмногу сакаат да шефуваат

Читај повеќе

Instagram убавица: Никол Торн

Читај повеќе

Како да се ослободите од непријатните мириси во бањата?

Читај повеќе

Едноставен трик како лубеницата да ја направите уште посочна

Читај повеќе

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Крцкаво пилешко во јогурт

Читај повеќе

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Читај повеќе

Што не е добро да јадете и пиете пред пливање?

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе