Фудбал
ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2019/20

Како актерите се подготвуваат за Лигата на шампионите?

22. октомври 2019 - 17:30 | Ф.З.

Лигата на шампионите е најсилното клупско натпреварување на светот и е вистински предизвик и желба на секој играч. Преку четири карикатури B/R Football ни ја доловува смешната страна на подготовките на играчите и тренерите пред магичната ноќ.

Од Клоп и Гуардиола до Роналдо, Меси и Салах, прикажани се главните ѕвезди на најеминентното клупско натпреварување на планетава.

Коментирај