Како Apple успеа да ја изнервира конкуренцијата за помалку од една минута?

Со новата реклама објавена минатата недела, американскиот технолошки гигант Apple успеа да допре една од најчувствителните теми кои веќе подолго време се предмет на разговор насекаде низ светот. Индиректно, преку рекламата Apple се пошегува со Facebook и проблемот со приватноста и безбедноста на интернет.

Apple објави реклама во која на најдиректен начин го отвора прашањето за безбедноста на податоците во уредите на компанијата. Сето тоа го направи без да ги спомене Facebook или Google – двете компании кои се соочуваат со сериозни казни поради скандалите со нарушување на приватноста и безбедноста на нивните корисници.

реклама

Мобилни

Познат датумот кога Lenovo ќе го претстави гејмерскиот смартфон Legion

Read more

Објавено кратко видео за претстојниот Samsung Galaxy S20 Ultra

Read more

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Read more

Поглед во новиот смартфон Poco M2 Pro кој чини помалку од 200 долари

Read more

Нови видеа

play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more
play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Read more
play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Read more
play_arrow

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Read more
play_arrow

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more
play_arrow

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Read more
play_arrow

8-минутни вежби за стомачни со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Споредба на Хрватска и Србија

Read more
play_arrow

Дали е подобро да се посвои машко или женско маче?

Read more
play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more
play_arrow

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Read more