Како аргентинскиот Роки се подготвува за Олимпијадата?

Коронавирусот зема голем замав во Аргентина, па тамошните спортисти се приморани да се снаоѓаат кога станува збор за тренинг и одржување на форма.

Јужноамериканскиот боксерски шампион Жамил Пералта е еден од многуте кои вежбаат во домашни услови. Но, тој од останатите се разликува во тоа што сам си направи справи за вежбање, нормално, импровизирани. Токму затоа го доби прекарот Роки, по Роки Балбоа.

Аргентина ја претставуваше на Олимпијадите во 2012 и 2016, треба да се натпреварува и во Токио, игри кои наместо годинава треба да се одржат наредната, поради пандемијата.

реклама

Останати спортови

УФЦ нокаут како на Зангиеф од Street Fighter

Read more

Хабиб: Џастин е добар дечко. Ќе го удавам

Read more

Forbes ги прогласи највредните спортски клубови

Read more

Првпат по 28 години откажан Охридскиот маратон

Read more

Нови видеа

play_arrow

25 најдобри Single Player видеоигри во 2020

Read more
play_arrow

Здраво и вкусно: Осум рецепти за врап со туна и пилешко

Read more
play_arrow

Што треба да правите по секое вежбање за да стопите двојно повеќе масни наслаги?

Read more
play_arrow

Сите голови на Милан во сезоната 2019/20

Read more
play_arrow

Што се случува во телото кога јадете брза храна?

Read more
play_arrow

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Read more
play_arrow

Идеја за ручек: Тестенини со лосос по рецепт на Џејми Оливер

Read more
play_arrow

Направете сами: Здрави летни коктели за разладување

Read more
play_arrow

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more
play_arrow

Десет клубови кои имаа многу среќа сезонава

Read more
play_arrow

Десерт на денот: Суфле палачинки

Read more
play_arrow

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

Read more