Како би изгледала брзината на светлината на Земјата?

Како би изгледало патувањето околу планетата Земја доколку се движите со брзина на светлината? Одговорот е навистина брзо. Со оглед на тоа што светлината патува 299.792.458 метри во секунда, ќе ви требаат само 0,13 секунди за да ја обиколите Земјата. Дали човекот би преживеал такво возење, тоа е друга тема.

реклама

Чек дис аут

Канаѓанец го собори светскиот рекорд за брзо јадење лути пиперчиња

Read more

Лука подучува: Што е прав пармезан и зошто да не користите било каков

Read more

Хороскопски знаци кои се склони кон теории на заговор

Read more

Баба Елда да ве научи како правилно се отвора пакување шпагети

Read more

Нови видеа

play_arrow

Фејл компилација: Идиоти во кујна

Read more
play_arrow

Како да вежбате за да ги стопите „спојлерите“?

Read more
play_arrow

Актери и актерки кои воопшто не звучат како ликовите со кои се прославија

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со Murder Mystery 2

Read more
play_arrow

Што треба да правите секој ден за да го стопите салото на стомакот?

Read more
play_arrow

Што ако НАСА воопшто не постоеше?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Barbie

Read more
play_arrow

Како би изгледала брзината на светлината на Земјата?

Read more
play_arrow
Девет проверени рецепти против мамурлак

9 проверени рецепти против мамурлак

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за The Wonderful Story of Henry Sugar

Read more
play_arrow

Детали во Barbie што ги забележуваат само возрасните

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со My Big Fat Greek Wedding 2

Read more