Како би изгледала новата генерација на легендарната „пегличка?

Fiat е познат по успешните мали автомобили. Дали ќе биде така и во иднината?

Fiat 126p или познат како „пегличка“ беше првиот автомобил на многу Европејци, особено на оние од Источна Европа.

Неговиот препознатлив изглед ги поттикна дизајнерите од студиото MA-DE, од градот Комо да размислат како би изгледала електричната „пегличка“.

Тагови
реклама

Мајк Тајсон заработува милиони долари од бизнисот со канабис

Read more

Стигна и првата аудиоснимка од Марс: Каков звук има на Црвената планета?

Read more

Ласерските топови се иднината: САД го развиваат најмоќното оружје

Read more

Што може да ви се случи ако долго време немате секс?

Read more

Концепти

Пред светската премиера - објавени фотографии од Mercedes Ц класа

Read more

Hyundai откри кога пристигнува Ioniq 5

Read more

Погледнете што сѐ може да направи дигиталниот кокпит на Samsung

Read more

Volvo подготвува нов електричен автомобил

Read more
 

Автомобили

  • filter

Citroën го претстави електричниот Berlingo, наскоро во продажба

Читај повеќе
  • filter

Ова е новиот електричен Hyundai Ioniq 5

Читај повеќе

Porsche во неволја: Дали ќе има доволно чипови?

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали конечно има решение за опасниот аквапланинг?

Читај повеќе
  • play_arrow

Lotus E-R9: Дизајн инспириран од воени авиони

Читај повеќе
  • filter

Mercedes ја претстави новата Ц класа

Читај повеќе

Каква судбина го очекува Fiat 500L?

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали „мирисот на нов автомобил“ е штетен?

Читај повеќе

Поглавицата на Чероки до Jeep: Престанете да го користите името на нашето племе

Читај повеќе