Како би можел да изгледа моделот Škoda Octavia RS?

Чешката компанија минатата година ја претстави четвртата генерација на моделот Octavia, а сега се појави и рендерот кој наговестува како би изгледал овој модел и во RS верзија.

Škoda Octavia RS ќе се појави оваа година, па руското списание Kolesa го објави рендерот за тоа како би можел да изгледа новиот автомобил.

На рендерот е прикажана новата Octavia RS во црна боја со преден браник со ЛЕД светла и решетка за ладилникот во црна боја.

Škoda, традиционалната Octavia ја нуди во повеќе варијанти, така што и со овој модел ќе можете да бирате помеѓу лифтбек и караван, бензин и дизел мотор, мануелен и автоматски менувач, со преден погон и погон на сите четири тркала, а за првпат ќе се појави и со plug-in хибриден погон.

Електричната верзија ќе биде комбинација од 1,4-литарски TSI бензин мотор и електричен мотор со автоматски менувач.

Ова ќе биде најскапата Octavia во историјата.

Оctavia RS се очекува во некој од наредните месеци, најрано во март на Саемот за автомобили во Женева.

реклама

Што се случува доколку секој втор ден правите по 200 склекови?

Read more

Најсмешните новинарски незгоди со животни

Read more

Секс-пози за кои луѓето повеќе зборуваат, отколку што ги практикуваат

Read more

Видео симулација докажа дека визирите не штитат од COVID-19

Read more

Концепти

Kia ќе претстави 7 нови електрични модели до 2027 година

Read more

Nissan го откри изгледот на долгоочекуваниот наследник на моделот 370Z

Read more

Новиот Nissan GT-R R35 Final Edition ќе развива 710 КС

Read more

Dacia со тизери ги најави новите Sandero, Sandero Stepway и Logan

Read more

Автомобили

  • filter

Ова е новиот кросовер Puma ST на Ford

Читај повеќе
  • filter

Peugeot го претстави новиот 508 PSE со 355 КС

Читај повеќе

Volkswagen го претстави електричниот ID.4

Читај повеќе
  • filter

Renault го претстави новиот Megane Conquest

Читај повеќе
  • play_arrow

Маск со една изјава ја турна вредноста на Tesla за 50 милијарди долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Бели, црни, сиви и сребрени - зошто возачите бираат „здодевни“ нијанси на автомобилот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв поглед на новите 2020 BMW M3 & M4 со Top Gear

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Зошто Американците не го сакаа легендарното „југо“?

Читај повеќе
  • filter

VW ѝ се „закани“ на Tesla: Ќе произведуваме 500.000 електрични модели годишно

Читај повеќе