Концепти

Како би можел да изгледа моделот Škoda Octavia RS?

15. јануари 2020 - 12:02 | М.С.

Чешката компанија минатата година ја претстави четвртата генерација на моделот Octavia, а сега се појави и рендерот кој наговестува како би изгледал овој модел и во RS верзија.

Škoda Octavia RS ќе се појави оваа година, па руското списание Kolesa го објави рендерот за тоа како би можел да изгледа новиот автомобил.

На рендерот е прикажана новата Octavia RS во црна боја со преден браник со ЛЕД светла и решетка за ладилникот во црна боја.

Škoda, традиционалната Octavia ја нуди во повеќе варијанти, така што и со овој модел ќе можете да бирате помеѓу лифтбек и караван, бензин и дизел мотор, мануелен и автоматски менувач, со преден погон и погон на сите четири тркала, а за првпат ќе се појави и со plug-in хибриден погон.

Електричната верзија ќе биде комбинација од 1,4-литарски TSI бензин мотор и електричен мотор со автоматски менувач.

Ова ќе биде најскапата Octavia во историјата.

Оctavia RS се очекува во некој од наредните месеци, најрано во март на Саемот за автомобили во Женева.

Коментирај