Како би можел да изгледа новиот VW Golf GTI?

Volkswagen неодамна ја претстави осмата генерација на моделот Golf, а веќе наредната година ќе ги видиме моделите GTI, R, GTI TCR и GTD.

Додека ги чекаме новите верзии на „осумката“, рускиот магазин Kolesa објави рендери кои наговестуваат како би можел да изгледа новиот GTI.

Рендерите се базирани на „шпионските“ фотографии кои го покажаа GTI со малку камуфлажа, така што не е тешко да се замисли како ќе изгледа новиот автомобил кога официјално ќе биде претставен наредната година.

GTI сè уште има суптилен спортски дизајн во однос на стандардниот Golf, така е со години наназад и се очекува да продолжи традицијата.

Дискретните црвени детали и агресивниот преден браник дефинитивно ќе бидат дел од новиот GTI.

Новиот Golf ќе има 256 коњски сили благодарејќи на plug-in хибридниот погон на GTE моделот.

Претставувањето на „осумката“ се очекува во првата половина на 2020 година.

VW Golf се појави во 1974 година. Во своите 45 години постоење има забележано продажба од над 335.000.000 единици. Во ерата на кросовери, Golf и понатаму суверено владее со Европа.

реклама

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Read more

Трогателна снимка од Бејрут: Татко го заштитува синот од силните експлозии

Read more

Како мастурбацијата влијае на здравјето?

Read more

Пандемијата ќе биде под контрола за четири до осум недели ако сите почнат да носат маска  - веднаш

Read more

Концепти

Nissan го подготвува новиот електричен SUV

Read more

Audi го претстави концептот за новото електрично купе

Read more

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Read more

Volkswagen го објави последниот тизер за Arteon

Read more

Автомобили

  • play_arrow
  • filter

Ретка ѕверка: Zagato IsoRivolta GTZ ќе се произведе во само 19 примероци

Читај повеќе
  • play_arrow

Sony ќе тестира електричен автомобил

Читај повеќе
  • filter

Суперспортскиот модел на Mercedes сега развива 530 коњски сили

Читај повеќе
  • filter

Поглед во освежениот BMW M5

Читај повеќе

Елон Маск: Tesla автомобилите се прескапи, потребен е поевтин модел

Читај повеќе

Nissan го подготвува новиот електричен SUV

Читај повеќе

Mitsubishi прекинува со испораката на нови модели во Европа

Читај повеќе

Најавен новиот Rolls-Royce Ghost

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираниот Mercedes-AMG GT R Pro

Читај повеќе