Како би можело да изгледа Galaxy Note 20?

Samsung оваа година ќе ги претстави Galaxy Note 20 и 20 Plus, a сега се појавија и нови детали за овие два смартфона.

Семејството на Galaxy Note ќе позајми некои карактеристики од серијата S која беше претставена во февруари оваа година, а неколку сличности откриваат и рендерите кои се направени врз основа на познатите информации.

Note 20 Plus ќе добие 6,9-инчен екран како и S20 Ultra, додека стандардниот Note 20 ќе има 6,7-инчен екран.

Задната страна открива дека камерите ќе бидат фантастични. Сè уште не се познати многу детали, но Note ќе има повеќе камери коишто ги поседува S20 Ultrа.

Од Samsung остануваат мистериозни кога станува збор за повеќе детали, но се очекува дека Note нема да има толку заоблен екран како уредите од серијата S20.

Се очекува да понудат повеќе RAM меморија и подобар процесор.

Минатата година, уредите од серијата Note беа претставени во август, а неколку недели подоцна започна продажбата. Засега не е познато дали пандемијата со коронавирусот ќе влијае на претставувањето на новите уреди.

реклама

Викендот без ДДВ на 10, 11 и 12 октомври

Read more

Филипче: Разговараме сите во регионот да ги отвориме границите со исти правила за ПЦР тестовите

Read more

Возевме: Спуст по новата велопатека на Водно

Read more

Швајцарија на референдум гласа за слободното движење со ЕУ

Read more

Мобилни

Рендерите го открија изгледот и перформансите на Nokia 7.3 - што да очекуваме?

Read more

Google ги објави деталите за новите смартфони Pixel 5 и Pixel 4a 5G

Read more

LG претстави 3 нови смартфони, наскоро достапни и на европскиот пазар

Read more

Samsung го претстави новиот Galaxy S20 Fan Edition

Read more

Гик

Хакерски DDoS напади од Кина, Виетнам и Русија врз унгарските финансиски институции

Читај повеќе
  • filter

Рендерите го открија изгледот и перформансите на Nokia 7.3 - што да очекуваме?

Читај повеќе
  • play_arrow

Cloud gaming сервисот Luna е само еден од многуте новитети на Amazon

Читај повеќе
  • play_arrow

Видеоиграта „Football Manager“ пристигнува во ноември: На кои конзоли ќе биде достапна?

Читај повеќе

Многу критики за новиот дизајн на Facebook - дали ви се допаѓа?

Читај повеќе

Google ги објави деталите за новите смартфони Pixel 5 и Pixel 4a 5G

Читај повеќе

Wikipedia конечно добива нов дизајн, погледнете како ќе изгледа

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 5 видеоигри за Nintendo Switch

Читај повеќе
  • filter

LG претстави 3 нови смартфони, наскоро достапни и на европскиот пазар

Читај повеќе