Како да ги остварите вашите фитнес цели за 2020 година?

Многу луѓе носат новогодиши одлуки на почетокот на годината и голем дел од нив се поврзани со намерата да почнат да вежбаат или да вежбаат посериозно.

За жал, 90% од луѓето кои носат ваква новогодишна одлука се откажуваат од нејзиното реализирање во првите два месеци.

Доктор Ентони Балдузи од Fit Father Project - Fitness For Busy Fathers го споделува неговиот метод како да ги остварите и одржите вашите фитнес цели во новата година, како да останете мотивирани и фокусирани.

 

реклама

Фит

Варијации на склекови со кои најбрзо ќе набилдате мускули

Read more

5 чекори за здрав живот на доктор Ентони Балдузи

Read more

Што се случува доколку секој втор ден правите по 200 склекови?

Read more

Масти за слабеење? Ова се најдобрите извори

Read more

Нови видеа

play_arrow

Топ 10 средновековни места за посета во Европа

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Jennifer's Body“

Read more
play_arrow

Она кога сред вожња ќе ти излезе метеор

Read more
play_arrow

Зошто системот на позајмици на Челси функционира?

Read more
play_arrow

Audi: Иднината е во ставот

Read more
play_arrow

Најдобрите голови од Ла Лига во септември од 2006 до 2020 година

Read more
play_arrow

„His House“ - новиот трилер на Netflix

Read more
play_arrow

Најдобриот рецепт за печени ракчиња на скара

Read more
play_arrow

Топ 20 филмови што ги надминаа очекувањата

Read more
play_arrow

Извлечени 5.000 парчиња муниција од потонат брод од Втора светска војна

Read more
play_arrow

Каде му „запна“ на Пеп во Манчестер Сити?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Мини-пици за целото семејство

Read more