Како да ги стопите упорните „свадбарки“?

А.С.
/ 17.11.2021 / 14:48

Британците ги викаат bingo wings, а кај нас го добија името „свадбарки“. Како сакате наречете ги, масните наслаги и млитавата кожа на надлактицата не е убава глетка.

Дури и да намалите голем дел од килажата, без вежбање овој дел од телото нема да изгледа добро.

Многу луѓе се здебелија во текот на пандемијата, најмногу како резултат на прекумерното седење дома, што значеше и повеќе јадење, но и недоволната физичка активност.

Но, не губете надеж. Понекогаш наједноставниот начин најдобро функционира. Не ви требаат скапи теретани и комплицирани справи за вежбање за да се доведете во форма. Ви треба само волја и дисциплина.

За да ги затегнете рацете доволно е да инвестирате во тегови и да ги следите инструкциите на Ребека:

Remote video URL
реклама

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Read more

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Фит

Митови за протеините во кои треба да престанеме да веруваме

Read more

Фитнес лентите стануваат сѐ попопуларни - колку се ефикасни?

Read more

Пет едноставни вежби за намалување на болките во грбот

Read more

Како да го „измамите“ чувството на глад?

Read more
 

Магазин

Сигнали кои предупредуваат дека не внесувате доволно протеини

Читај повеќе

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Читај повеќе

Подварок со компири: Посен ручек со кисела или слатка зелка

Читај повеќе
  • filter

Наоми Кембел ја отвори модната недела во Дубаи и воодушеви со својот изглед

Читај повеќе

Фетишот на стапала е еден од најчестите меѓу мажите

Читај повеќе

Маратонскиот секс не e гаранција за оргазам

Читај повеќе

Трудниците со ковид имаат повеќе компликации при породувањето

Читај повеќе

Митови за протеините во кои треба да престанеме да веруваме

Читај повеќе

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Читај повеќе