Како да го избришете вашиот YouTube канал?

Дечките од Howfinity секогаш имаат корисни совети за вас. 

Во ова видео ќе ви покажат како да го избришете вашиот YouTube канал. Може да ги сочувате сите видеа пред да го избришете каналот.

Погледнете го видеото.

реклама

Софтвер

Технологијата сè подобро препознава лица, дури и под маска

Read more

Избришавте СМС порака по грешка? Еве како да ја вратите назад

Read more

Како да ја користите опцијата Watch Together на Messenger?

Read more

Пак немаш меморија? Овие апликации најефикасно ги чистат Android телефоните

Read more

Нови видеа

play_arrow

Дали парите може да ви купат среќа?

Read more
play_arrow

Што се случува со Ла Лига?

Read more
play_arrow

Фудбалери и данок: Како се врти парата во светот на фудбалот?

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Среќен пат

Read more
play_arrow

„Sister of the Groom“ - новата романтична комедија на Paramount

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „A Christmas Story“

Read more
play_arrow

Факти и фикција: Што е точно, а што не во популарната серија „The Crown“?

Read more
play_arrow

Најдобрите голови од Серија А за ноември

Read more
play_arrow

Како омилените „Пријатели“ би ја опишале оваа ужасна 2020?

Read more
play_arrow

Колку би вределе најголемите фудбалски легенди во 2020 година?

Read more
play_arrow

Брзо и лесно: Пет рецепти за чиа пудинг

Read more
play_arrow

Она кога имаш ангел чувар

Read more