Како да го намалите желудникот на природен начин?

Можеби сте слушнале за операции за намалување на желудникот со цел да се спречи прекумерно јадење и дебелеење, но има и други начини што ќе ве поштедат од хируршка интервенција.

Доктор Ентони Балдузи споделува совети за правилно јадење и навики на исхрана со кои ќе го намалите желудникот на природен начин.

Балдузи нуди совети за мажи и за жени, имајќи предвид дека метаболизмот не е ист кај двата пола.

реклама

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more

Сенатот го поддржа Трамп: Едногласно гласаше за забрана на TikTok

Read more

Борец го совлада Вардар на отворањето од новата сезона во 1.МФЛ

Read more

200 нови случаи на коронавирус од 1.828 тестирања

Read more

Фит

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Read more

Дали јаболковиот оцет помага за слабеење?

Read more

Што треба да пиете ако сте го почнале процесот на слабеење?

Read more

Магазин

  • play_arrow

Направете сами: Здрави летни коктели за разладување

Читај повеќе
  • play_arrow

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Читај повеќе

„Татко ми без размислување го даруваше неговиот бубрег за да го спаси мојот живот“

Читај повеќе

КОВИД умор: Дали и вам ви е смачено од пандемијата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Десерт на денот: Суфле палачинки

Читај повеќе

Медицинско чудо: Бебе во „водена обвивка“ се роди на ГАК

Читај повеќе
  • filter

Поглед во луксузниот дом на Џенифер Лоренс, вреден 10 милиони долари

Читај повеќе
  • filter

Virgin Galactic и Rolls Royce претставија надзвучен авион

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои најлесно ги освојуваат женските срца

Читај повеќе