Како да го наместите вашиот Facebook Feed да се појавува хронолошки?

Howfinity продолжува со советите поврзани со технологијата за „обичните смртници“, а овојпат покажува како да го нагодите вашиот Facebook Feed да ви ги прикажува новостите хронолошки, а според алгоритмот на вашите претходни активности на социјалната мрежа.

реклама

Интернет

Verizon ги продава Yahoo и AOL за пет милијарди долари

Read more

Google заштеди милијарда долари поради работењето од дома

Read more

Објавени најлошите лозинки, дали користите некои од нив?

Read more

Дали е возможно да откриете кој ви го гледа профилот на Instagram?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Официјален трејлер за „The Last Letter From Your Lover“ на Џоџо Мојс

Read more
play_arrow

Поглед во новите Samsung Galaxy Book Pro и Pro 360

Read more
play_arrow

8-минутни вежби за истегнување нозе со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Најдобри вежби за гради за почетници

Read more
play_arrow

Десет интересни идеи за украсување велигденски јајца

Read more
play_arrow

Објавен трејлер за „Sweet Tooth“ - новата серија на Netflix

Read more
play_arrow

Топ 10 места за посета во Португалија

Read more
play_arrow

46 вчудовидувачки факти за вселената

Read more
play_arrow

20-минутни вежби за совршен задник

Read more
play_arrow

Објавен тизер за трилер серијата „Hit & Run“

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Ајде да вежбаме

Read more