Како да го освоите мажот роден во знакот на Вага?

На прв поглед можеби делуваат како комплицирани, но мажите Вага се всушност многу едноставни. Полни се со емпатија и тоа е она што најмногу ги привлекува жените.

Друштвените Ваги сакаат убави работи и имаат смисла за естетика. Прилично се шармантни, многу се паметни и големи идеалисти, пишува Pink Villa. Сакаат длабоки разговори, многу се љубопитни и сакаат да знаат сè за жената која ќе го привлече нивното внимание.

Вагите се многу дарежливи, полни со емпатија и разбирање за другите. Направете нешто хуманитарно или волонтирајте, донирајте, тоа сигурно ќе ги привлече бидејќи таа карактеристика им е многу важна за партнерката.

Луѓето во овој знак се многу искрени па најдобро е и вие да бидете такви. Немојте да ги криете чувствата. Вагите сакаат сè да држат во баланс, да имаат контрола над работите.

Препуштете им ја иницијативата и не брзајте со нив, правете сè спонтано и искрено.

Тагови
реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Најнезаборавните пенали во поновата фудбалска историја

Read more

Десет бизарни предмети од Земјата што сега лебдат во вселената

Read more

Убавица на денот: Алена Шишкова

Read more

Живот

Објавена листата на 25 најубави плажи во светот

Read more

Кога секундите се важни: 8 основни вештини за преживување

Read more

Паметна, верна и самоуверена: Сè што треба да знаете за жената Скорпија

Read more

Балканскиот рис се врати на Галичица по неколку децении

Read more

Магазин

  • play_arrow

Yugo запали по 15 години дремење во пустина

Читај повеќе

Диета која трае само 72 часа - дали би ја пробале?

Читај повеќе
  • filter

Објавена листата на 25 најубави плажи во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Кога секундите се важни: 8 основни вештини за преживување

Читај повеќе

Љубовна криза: 5 совети кои ќе ви помогнат да ја надминете

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се крие под песокот на Сахара?

Читај повеќе
  • filter

Сè е во деталите: Идеи за уредување на мал стан

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобриот рецепт за палента со печурки

Читај повеќе

Канадски град го промени името, жителите не сакаа да носи име на минерал

Читај повеќе