Како да го светнете стаклото на туш кабината?

Понекогаш едноставно не помагаат сите средства за чистење што може да ги набавите во супермаркет.

Особено кога станува збор за чистење стакло – во многу случаи остануваат бели траги или стаклото нема сјај.

Најтешко за чистење убедливо е стаклото на туш кабината во бањата каде често се собираат наслаги бигор.

Затоа, пробајте го ова домашно средство за чистење стакло до чија формула дојдоа вредните домаќин(к)и.

Состојките што ви се потребни најверојатно веќе ги имате дома, па ова средство освен што е ефикасно, е и економично.

Потребните состојки се:

  • 2 чаши вода
  • ¼ чаша алкохолен оцет
  • ½ лажичка средство за миење садови

Сите состојки внимателно измешајте ги за да не се направи сапуница од средството за садови. Течноста нанесете ја на стаклото и избришете со кујнски хартиени бришачи.

Ова средство е идеално за чистење на стаклото од туш кабината бидејќи ќе ги отстрани сите траги од бигор и ќе му даде сјај на стаклото.

Remote video URL
реклама

Нови шокантни детали од Ковачки: Безбеден град го лоцирал возилото со кое била киднапирана Вања во Маџари и кај хотелот Палас

Read more

Потпишан најголемиот договор во историјата на американскиот спорт

Read more

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Read more

Кои моменти од детството децата ќе ги паметат засекогаш?

Read more

Живот

Викенд хороскоп: Лавот ќе биде ѕвезда, Јарецот бара внатрешен мир

Read more

Кои моменти од детството децата ќе ги паметат засекогаш?

Read more

Време е за отказ: 6 знаци дека работите во токсична атмосфера

Read more

Седум штетни митови за воспитувањето деца

Read more
 

Магазин

Астро љубов: Какви бивши сте според хороскопскиот знак?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најопасниот хотел во светот: Среде море, опкружен со ајкули

Читај повеќе

Кои се најчестите постпородилни проблеми од кои страдаат милиони жени?

Читај повеќе

Како зимското време влијае на метаболизмот?

Читај повеќе

Зошто животот во брак може да го зголеми крвниот притисок?

Читај повеќе
  • play_arrow

5 најдобри вежби за да ги набилдате мускулите на рацете

Читај повеќе

Викенд хороскоп: Лавот ќе биде ѕвезда, Јарецот бара внатрешен мир

Читај повеќе

Зошто нема расположение за секс во вашата врска?

Читај повеќе

Кои моменти од детството децата ќе ги паметат засекогаш?

Читај повеќе