Како да испечете вкусен и крцкав леб во тенџере?

Домашниот леб печен во тенџере стана сè попопуларен на социјалните мрежи, а иако изгледа комплицирано за правење, всушност не бара посебни вештини за подготовка.

Она по кое се разликува од обичниот леб е крцкавата кора.

Потребни состојки:

500-600 грама брашно

една кафена лажичка прашок за печиво

една кафена лажичка сол

три мали лажички сув квасец

една кафена лажичка брашно

една кафена лажичка шеќер

100 милилитри млака вода за квасецот

200 милилитри вода за печење на лебот

Подготовка:

Во 100 милилитри млака вода измешајте квасец, шеќер и една лажичка брашно и оставете го настрана малку. За тоа време измешајте ги брашното, прашокот за пециво и солта. Додадете ја смесата од квасецот во садот со брашно и нежно замесете. По потреба додадете уште млака вода.

Кога ќе го замесите тестото, оставете го на топло место два часа, па замесете го и обликувајте го во топка. Ставете лиено или метално тенџере со капак да се загрее во рерна на 220 степени Целзиусови околу 15 минути.

Внимателно префрлете го лебот во загреаното тенџере и поклопете го. Продолжете да го печете лебот на иста температура околу 30 минути, извадете го капакот и печете уште 10 минути додека не добие крцкава кора.

Тагови
реклама

Рецепт на денот: Пилешко „а ла Тоскана“

Read more

Ангелов бара кружен тек кај збунувачката крстосница со чести сообраќајки во Аеродром

Read more

Кои хороскопски знаци најчесто се разведуваат?

Read more

Алкарас со триумф во Индијан Велс ќе се врати на врвот на АТП листата

Read more

Рецепти

Рецепт на денот: Пилешко „а ла Тоскана“

Read more

За гурмани: Докопани во сос од сланина, јаболка и павлака

Read more

Сарма ќофтиња за мрзливи во кујна

Read more

Колач со бел и темен крем: Најкремастиот десерт што можете да го направите

Read more
 

Магазин

Три работи што апсолутно ви се потребни ако сакате успешна врска

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Пилешко „а ла Тоскана“

Читај повеќе

Голем неделен хороскоп од 17 до 23 јуни

Читај повеќе

Внимавајте: Отровната риба змеј може да се сретне во Грција, Хрватска, Црна Гора и во Албанија

Читај повеќе

Како телото ви сигнализира дека не се движите доволно?

Читај повеќе

„Само додај Coca-Cola“ – прва кампања во Македонија целосно креирана со AI

Читај повеќе

5 уреди кои секогаш треба да ги исклучите пред да одите на одмор

Читај повеќе

Најздравата риба во светот што треба да ја јадете еднаш неделно

Читај повеќе

3 суплементи кои не треба да ги земате на своја рака

Читај повеќе