Како да ја користите опцијата Watch Together на Messenger?

Веќе е добропознато дека дечките од YouTube каналот Howfinity секогаш имаат корисни совети за вас.

Во новото видео ќе ви покажат како да ја користите опцијата Watch Together на Messenger. Со помош на оваа опција може да гледате видеа заедно со вашите пријатели, но ако не знаете како да ја користите, погледнете го видеото.

реклама

Софтвер

Windows Hello го користат 84% од корисниците на Windows 10

Read more

Крај на една ера за Microsoft

Read more

Како да закажете состанок на Zoom преку мобилната апликација?

Read more

AirVisual - бесплатна апликација за следење на квалитетот на воздухот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Моментот кога Елон Маск си го купил првиот суперспортски автомобил

Read more
play_arrow

Сообраќајно чудо: Супербрз воз кој „лета“ со 620 километри на час

Read more
play_arrow

Преслатка реакција на маче кога за првпат ќе види снег

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Wonder Woman 1984“

Read more
play_arrow

НАСА 2021: Ајде да одиме на Месечината!

Read more
play_arrow

Како се чисти снегот во Mадрид?

Read more
play_arrow

Зошто англиските фудбалери ретко прават трансфери во странство?

Read more
play_arrow

Лана дел Реј пее за теориите на заговор за авионско запрашување во новата песна

Read more
play_arrow

Снаодлив Русин

Read more
play_arrow

Старата гарда vs. новите сили: Кој би победил?

Read more
play_arrow

Топ 10 нови игри за 2021 година

Read more