Како да му објасниш на слеп човек што е Ferrari?

Ferrari е компанија која произведува прекрасни, атрактивни автомобили препознатливи по спортската линија и префинетиот дизајн. Но, тие се многу повеќе од само убав изглед. Автомобилите на Ferrari се толку посебни што нема потреба да ги гледате за да знаете дека се работи за нешто специјално.

YouTube каналот на Давиде Чирони го истражуваше токму тоа прашање: Како да му објасниш на слеп човек што претставува Ferarri? Неколку избрани луѓе со пречки со пречки во видот беа однесени на тркачка патека, каде имаа шанса за првпат да се возат во Ferrari.

реклама

Авто-мото

Нов проект: CityHawk, електричен летачки автомобил

Read more

Како звучи холандскиот 2G суперспортски D8 GTO JD70?

Read more

Гаража од соништата

Read more

Suzuki Jimny VS Dacia Duster: Кој е побрз на опасен терен?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Сите голови на Милан во сезоната 2019/20

Read more
play_arrow

Што се случува во телото кога јадете брза храна?

Read more
play_arrow

Најдобри вежби за стомачни мускули, научно докажано

Read more
play_arrow

Идеја за ручек: Тестенини со лосос по рецепт на Џејми Оливер

Read more
play_arrow

Направете сами: Здрави летни коктели за разладување

Read more
play_arrow

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more
play_arrow

Десет клубови кои имаа многу среќа сезонава

Read more
play_arrow

Десерт на денот: Суфле палачинки

Read more
play_arrow

Моментот кога јагуар ѝ се приближува на фотографка во мракот

Read more
play_arrow

Здрав предизвик: Како да ја убиете зависноста од шеќер?

Read more
play_arrow

Петгодишно момче пливаше со најголемата ајкула во светот

Read more
play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Read more