Рецепти

Како да направите чоколаден колач со банана?

11. април 2019 - 14:06 | А.С.

Овој едноставен рецепт колач со чоколадо и банана е лесен за подготовка, а ќе го направите највкусниот колач што некогаш сте го пробале.

За да добиете сочен и мек колач, бананите треба да бидат убаво дозреани и меки.

Потребни состојки:

1 шолја сенаменско брашно

½ шолја кокосово брашно

1 супена лажица какао во прав

1 кафена лажичка прашок за печење

½ кафена лажичка морска сол

3 големи зрели банани

¼ шолја растопен путер

¼ кокосово масло

¼ шолја кафеав шеќер

1 големо јајце

1 кафена лажичка екстракт од ванила

1 шолја црно чоколадо

Подготовка:

Во голем сад измешајте ги брашното, какаото, прашокот за печење и морската сол. Во друг сад изгмечете ги бананите. Додадете ги растопениот путер и кокосовото масло и мешајте додека смесата не се соедини. Потоа додадете ги шеќерот, јајцето и екстрактот од ванила. Мешајте додека не добиете изедначена смеса.

Потоа додадете ги состојките од првиот сад и мешајте. По желба, може да додадете грст парчиња мека банана. Додадете ¾ од шолјата изрендано чоколадо.

Ставете го тестото во правоаголен сад за печење што сте го обложиле со хартија за печење. Останатото рендано чоколадо посипете го озгора. Печете 50-60 минути на 180 степени Целзиусови.

Потоа извадете го колачот од рерна и оставете да се олади 15-тина минути. Откако ќе се олади, исечете го на парчиња и послужете го.

Ако го завиткате во најлонска кеса може да стои и до четири дена на средна собна температура, а замрзнат може да го чувате до 30 дена.

Коментирај