Како да направите домашна чоколадна торта?

Одговорот на ова кулинарско прашање, како и многу други, го има Џејми Оливер.

Светски познатиот готвач не ве остава сами на себе ни во време на пандемија, па почна серијал за готвење за сите оние кои првпат пробуваат да направат нешто во кујната сега кога сите сме затворени дома.

Овојпат, како дел од серијалот Keep Cooking and Carry On, Џејми ќе ви покаже како се прави домашна чоколадна торта „од нула“.

 

реклама

Рецепти

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Read more

Instagram кралица: Овошна пица

Read more

Како да испечете пиле како професионалец?

Read more

Предлог за ручек: Полнет печен компир

Read more

Нови видеа

play_arrow

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за петтата сезона на „Queer Eye“

Read more
play_arrow

Топ 10 преземања на фудбалски клубови што завршија неславно

Read more
play_arrow

Instagram кралица: Овошна пица

Read more
play_arrow

Запален автобус низ улиците на Санкт-Петербург

Read more
play_arrow

Парк во Бруклин со креативно решение за уживање во социјално дистанцирање

Read more
play_arrow

За сериозни: „Spartacus“ вежби за обликување тело

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Spies in Disguise“

Read more
play_arrow

Зошто е добро да се исплачете?

Read more
play_arrow

Како да направите Facebook страница за вашиот бизнис?

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „13 Reasons Why“

Read more
play_arrow

Сиа го претстави новиот сингл „Together“

Read more