Како да направите и спакувате 5 ручеци во еден ден?

Подгответе брзи и вкусни ручеци за секој ден од работната недела. Тимот на Tasty предлага пет рецепти по кои може да подготвите ручек што потоа може да го чувате спакуван во фрижидер и само да го подгреете кога ќе дојде време за ручек.

Овие рецепти се идеални ако немате време да готвите секој ден, а може да ги понесете и со себе на работа за вкусен домашен оброк наместо да купувате брза храна или да јадете во ресторани, што дополнително се одразува на вашиот буџет.

реклама

Рецепти

Предлог за ручек: Пролетни ролнички со зеленчук

Read more

Идеја за појадок: Вкусен тост со авокадо

Read more

Идеја за појадок: Мафини со сирење и сушени домати

Read more

Брзо и лесно: Летна супа со зеленчук

Read more

Нови видеа

play_arrow

Фејл компилација: Матуранти 2020

Read more
play_arrow

Како да го избришете профилот на Zoom?

Read more
play_arrow

Идеја за појадок: Вкусен тост со авокадо

Read more
play_arrow

Утрински стомачни на празен стомак

Read more
play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Read more
play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Read more
play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more
play_arrow

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more
play_arrow

Научната фантастика како инспирација за денешните роботи

Read more
play_arrow

Влијанието на Шекспир врз англискиот јазик

Read more
play_arrow

Најдоброто од Наполи сезонава

Read more
play_arrow

Тимот на „отпишаните“: 11 фудбалери кои се потценети во нивните татковини

Read more