Рецепти

Како да направите крцкави компирчиња со пармезан?

23. јануари 2017 - 20:17 | Б.С.Б.

Компирот може да се приготви во најразлични варијанти, а една од нив е печењето. Во ова видео ќе видите како може да направите крцкав печен компир со пармезан, идеален за мезе.

Што ви е потребно:

3-4 компири

3 јајца

Пармезан

Сецкан магдонос

Оригано, малку лук во прав, црвен пипер, сол и црн бибер

Подготовката погледнете ја во видеото:

Коментирај