Како да направите пролетна генералка на вашиот автомобил?

По ладните зимски денови, доаѓањето на топлото време бара да направите сезонски преглед на вашето возило.

Во каква состојба ви се гумите?

За да се подготвите соодветно за топлите пролетни денови, важно е да проверите во каква состојба се вашите гуми и дали е време да купите нови.

Шасија и амортизери

Ладното време, снегот, мразот, а особено солта со која се посипуваат улиците и патиштата во зима може да направат сериозни оштетувања на шасијата, а ваквите временски услови се одразуваат и на амортизерите. Овие две работи задолжително проверете ги кај вашиот автомеханичар.

Бришачи

Пролетните денови се карактеризираат и со повремени врнежи дожд, така што проверете дали бришачите ви се оштетени или потрошени.

Чистење

Ова е одличен момент да направите и целосно внатрешно чистење на автомобилот, за пријатни и удобни долги пролетни возења.

реклама

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Наутро или навечер - кога е најдобро да земате витамин Д?

Read more

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Read more

Авто новости

Стокец од 10.000 евра!

Read more

Погледнете го единствениот Lanzante McLaren Senna GTR LM 25 во светот

Read more

Мал, но моќен: Поздравете го потполно електричниот мал SUV Volvo EX30

Read more

Porsche Panamera, Audi Q8 и Volkswagen ID.7 се победници!

Read more
 

Автомобили

Стокец од 10.000 евра!

Читај повеќе
  • filter

Погледнете го единствениот Lanzante McLaren Senna GTR LM 25 во светот

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Мал, но моќен: Поздравете го потполно електричниот мал SUV Volvo EX30

Читај повеќе
  • filter

Porsche Panamera, Audi Q8 и Volkswagen ID.7 се победници!

Читај повеќе
  • play_arrow

Бензин, дизел или хибрид: Кое е најбрзото BMW од Серија 3?

Читај повеќе
  • filter

Први фотографии од новиот Alfa Romeo: SUV Milano од секој агол

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 15 неверојатни полициски возила

Читај повеќе
  • filter

Редизајнираниот Audi S3 сега е уште помоќен и позабавен

Читај повеќе
  • play_arrow

Уникат од милион долари: Revuelto Arena Ad Personam со 1015 КС

Читај повеќе