Како да откриете што сè Google знае за вас?

Ad settings открива што сè Google мисли дека знае за вас. Тука ќе пронајдете информации за вашата возраст, пол, работа и интереси.

Со користење на услугите на Google, вклучувајќи го и Gmail, компанијата собира информации за корисниците.

Овие информации ги користат за огласите, со надеж дека ќе бидат попрецизни и попрофитабилни. Исто така, корисниците имаат и можност да ја вклучат опцијатa за следење, ако сакаат, пишува Independent.

Со кликнување на страната Google Ad settings се отвора долга листа на интереси која е распоредена на неколку делови. Доколку не сакате Google да собира информации за вас, на врвот се наоѓа опцијата да го исклучите тоа.

Remote video URL
Тагови
реклама

Интернет

Хакирана лабораторијата на Оксфорд каде се истражува коронавирусот

Read more

Ако користите некоја од овие 20 лозинки, веднаш сменете ја

Read more

WhatsApp продолжува да воведува контроверзни правила

Read more

Како да го наместите вашиот Facebook Feed да се појавува хронолошки?

Read more
 

Гик

„Ѕверот“ доаѓа: Смартфон со 18 GB RAM

Читај повеќе

Колку е заштитен вашиот телефон од вода? Еве на што треба да внимавате

Читај повеќе
  • play_arrow

Ајде да лебдиме: Вселенска прошетка од 6,5 часа

Читај повеќе

Познато кога Lenovo ќе го претстави гејмерскиот смартфон Legion

Читај повеќе
  • play_arrow

Водич за почетници - како да користите iCloud?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Xiaomi ги претстави Redmi K40, K40 Pro и K40 Pro+

Читај повеќе

Blue Origin го одложи првиот лет на ракетата New Glenn

Читај повеќе

Pixel Fold на Google пристигнува годинава

Читај повеќе
  • play_arrow

Што знаеме за дрон-хеликоптерот на Марс?

Читај повеќе