Како да почнете да размислувате како богат човек?

Повеќето милионери и милијардери кои сами го заработиле своето богатство ќе ви кажат дека ништо не се случува преку ноќ и дека мора да работите на себе ако сакате да ги видите тие шест-седум нули на вашата банкарска сметка.

Дури и ако вашата цел не е да станете милионер или милијардер, туку да ја подобрите вашата финансиска ситуација или да почнете свој бизнис, следете ги овие 15 совети и почнете уште денес да работите на себе, начинот на кој размислувате и се однесувате.

реклама

Чек дис аут

Скопје за време на Прва светска војна

Read more

Претставена првата подводна вендинг машина за слатки, валутата е забава

Read more

Колумбија го бара „светиот грал“: Праќа експедиција до потонат брод со богатство

Read more

Аналитичарка на соништа открива што значи кога постојано сонуваме една иста личност

Read more

Нови видеа

play_arrow

Скопје за време на Прва светска војна

Read more
play_arrow

7 најдобри фудбалски сезони на сите времиња

Read more
play_arrow

15 најмистериозни подводни аномалии

Read more
play_arrow

Топ 15 најстрашни туристички атракции

Read more
play_arrow

Топ 20 мегапроекти што ќе бидат завршени во 2024 година

Read more
play_arrow

Каде најчесто грешиме со јадењето протеини?

Read more
play_arrow

Подемот и падот на првиот вегански фудбалски клуб

Read more
play_arrow

Топ 15 најморничави напуштени градови

Read more
play_arrow

Кружен ток не е за секој

Read more
play_arrow

15 најмистериозни езера во светот

Read more
play_arrow

30-минутни интензивни вежби за совршени нозе

Read more
play_arrow

Балканско-Кавкаска песна на Евровизија

Read more