Рецепти

Како да подготвите сочни макарони со болоњезе сос и колбаси?

5. јануари 2017 - 9:44 | Б.С.Б.

Макароните се едни од најчесто подготвуваните јадења и предноста со нив е што може да ги зготвите на различни начини. Во ова видео ќе дознаете како се спремаат вкусни и сочни макарони со болоњезе сос и колбаси.

Потребни состојки за овој оброк за 8 лица:

1 лажичка маслинов зејтин, 1 мал кромид, 2 моркови, целер, 3 чешниња лук, 2 колбаси (еден благ, еден лут, месото извадено од обвивката), црн бибер, сол, томато сос, зачини, половина шолја црвено вино, малку исецкани домати, 1 коцка од говедска супа, 3 ливчиња ловор, пармезан, малку павлака за готвење.

Целата постапка за подготовка може да ја погледнете овде:

Loading the player...

 

Коментирај