Рецепти

Како да подготвите совршени американски палачинки?

7. декември 2017 - 11:27 | К.З.

Ако ви е здосадено од подготвување на палачинки на истиот, традиционален начин, ви предлагаме да смените неколку навики во кујната и да подготвите американски палачинки.

Американските палачинки се добро познат десерт низ светот, и може да се комбинираат со производи како мармалад, путер, чоколаден или некаков друг прелив и слично.

За потребите на овој рецепт ќе ви требаат неколку состојки кои може да ги најдете во локалниот маркет, а за начинот на припрема на овој десерт погледнете го видеото подолу, кое го подготви екипата на YouTube каналот на Tasty.

Пријатен апетит!

Коментирај