Како да се ослободите од непријатните мириси во бањата?

Б.С.Б.
/ 25.06.2022 / 15:52

Непријатните мириси се честа појава во бањата, а можат да остават погрешен впечаток на секој кој ќе влезе во таа просторија.

Кога на ѕидовите од канализациските цевки се наталожи отпад со силен и непријатен мирис, неретко се случува таа миризба да се рашири и во тоалетот.

Пред да купите силни и опасни хемикалии, обидете се да се ослободите од овој проблем со помош на еден трик.

За ова средство за чистење потребни ви се овие состојки:

-100 г сода бикарбона

-2 лимони

-300 мл зовриена вода

Сода бикарбоната истурете ја низ отворот од кој доаѓа непријатната миризба, а потоа исцедете два лимона и прелијте преку содата. Ќе забележите дека содата е почна да ослободува пења, бидејќи се случува хемиска реакција.

Оставете така да постои 10 минути, а за тоа време зовријте вода и сипете ја во отворот.

На овој начин ќе ги неутрализирате непријатните миризби, а добро оваа постапка да ја повторувате еднаш месечно.

реклама

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Read more

Три раси на кучиња кои најмногу личат на волци

Read more

Тинејџерите сѐ повеќе го напуштаат Facebook

Read more

Тенисер среде натпревар нарача бургер и го изеде

Read more

Стил

Бидете дама на плажа во ретро костим за капење

Бидете дама на плажа во ретро костим за капење

Read more

Џеј Ло позираше гола за нејзиниот 53 роденден

Read more

Marca: Роналдо правел третман за зголемување на пенисот

Read more

Пејџ Спиранац прогласена за најсекси жена во светот

Read more
 

Магазин

  • filter

Три раси на кучиња кои најмногу личат на волци

Читај повеќе

Пиењето алкохол за ХИВ позитивните може да значи смрт

Читај повеќе

Мусака со тиквички и топен кашкавал

Читај повеќе

Пет навики кои го забавуваат губењето маснотии во пределот на стомакот

Читај повеќе
  • play_arrow

20-минутни вежби за задник со Памела Рајф

Читај повеќе

Дали детето ви е разгалено?

Читај повеќе

Три совети како без проблем да се вратите во форма

Читај повеќе
  • play_arrow

Опасни секс пози: Пенисот нема коска, но може да се скрши

Читај повеќе
  • play_arrow

Како најлесно да ги средите каблите во домот?

Читај повеќе