Како да се смирите со нив: Бикот не прифаќа компромиси, Скорпиите сакаат одмазда

Скорпиите се најголемите одмаздници меѓу знаците. Ако веднаш не побарате помирување и прошка, ќе ве стават на „црната листа“. Девиците се луѓе кои многу лесно им простуваат на луѓето и се подготвени да дадат втора шанса.

Во продолжение погледнете со кои хороскопски знаци е тешко да се смирите по расправија.

Огнени знаци: Овен, Лав, Стрелец

Секогаш треба да бидете внимателни со огнените знаци. Во налет на гнев може да кажат работи што навистина не ги мислат. Имено, најдобро е да не се впуштате во дискусија со нив, туку да се обидете да го решите проблемот на мирен начин.

Родените во знакот Овен се многу темпераментни и имаат краток фитил. Ако веќе дојде до расправија, обидете се да им помине гневот што е можно поскоро. Не ги навредувајте, ако ви пружат рака за помирување, прифатете ја.

Ниту со Лавовите не треба да влегувате во расправија. На крајот ќе бидете принудени да признаете пораз. Лавовите се многу тврдоглави, не се подготвени на компромиси и никогаш нема да признаат дека се виновни.

Помирувањето со Стрелците е изненадувачки едноставно и комуникацијата со нив не е тешка. Само кажете им „извини“.

Земјени знаци: Бик, Девица, Јарец

Земјените знаци не сакаат долги кавги, бидејќи се многу исцрпувачки. Ако сакате да склучите мир со некој од земјените знаци, мора да направите компромиси и да покажете оптимистички став.

Бикот е еден од најодмаздољубивите знаци. Дури и да не ви се одмазди веднаш, сигурно нема да заборави дали сте му направиле нешто лошо. Меѓутоа, доколку сакате да се смирите со него, доволно е да признаете дека сте виновни.

Девиците се луѓе кои лесно им простуваат на луѓето кои сакаат прошка. Не им е проблем да дадат втора шанса. Меѓутоа, ако ја повторите истата грешка, немојте да мислите дека повторно ќе ви прости.

Јарецот е знак кој е тежок кога е во прашање прошката, па затоа е подобро да не се замерувате со него. Лесно ќе ви каже дека ви простил, но длабоко во себе знае дека не сте личност од доверба. Тие се многу внимателни, па ќе ви треба долго време да ја вратите нивната доверба.

Воздушни знаци: Близнаци, Вага, Водолија

Познато е дека воздушните знаци најлесно простуваат. Можеби ќе ве разберат или не, но сигурно ќе го преболат тој чин. Обично се љубезни луѓе, немаат желба и волја да се лутат на луѓето што ги сакаат.

Близнаците навистина лесно простуваат. Понекогаш ќе им треба малку време, но на крајот сѐ ќе биде во ред.

Вагата е знак кој сака да се лути. Тие се многу љубезни и нежни. Можеби не изгледа како да ви простиле „на прва“, но како што поминува времето, нивниот гнев ќе се намалува и на крајот целосно ќе исчезне.

Водолијата е исто така знак кој не сака да троши време на гнев. Меѓутоа, за да се добие нивната прошка, не е доволно само да се каже: „Жал ми е“. Ќе треба да докажете дека сте се промениле. Ако продолжите „по старо“ тие можат целосно да ве исклучат од нивните животи.

Водени знаци: Рак, Скорпија, Риби

Најтешко е да се помирите со знаците кои припаѓаат на елементот вода. Имено, тие не само што се одмаздољубиви, туку се толку страстни што може да застанат „рамо до рамо“ со огнените знаци.

Како што е познато, Скорпијата е еден од знаците кои се најмногу склони кон одмазда. Ако веднаш не побарате помош и прошка, ќе ве стават на црна листа од која никогаш нема да ве отстранат.

Родените во знакот Рак забораваат на сѐ лошо, како да не се ни случило, само треба и вие да престанете да им се лутите.

Рибите исто така лесно простуваат, но и покрај тоа што нема да признаат, секогаш ќе се сеќаваат што сте им направиле. Најдобро би било да им се извините што е можно поскоро и да се погрижите чинот никогаш повеќе да не се повтори.

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Живот

Која е 44 години помладата девојка на Мик Џегер која му го роди осмото дете?

Read more

Како од бајка: Новогодишна магија во гратчето Локоротондо

Read more

6 најскапи и најубави раси на мачки во светот

Read more

Десет најдобри половни семејни автомобили според избор на родителите

Read more
 

Магазин

Ако сакате долг живот, појадувајте рано наутро

Читај повеќе

Рецепт на денот: Штрудла со ореви

Читај повеќе

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Читај повеќе

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Читај повеќе

Дали бебињата плачат во утробата на мајката?

Читај повеќе

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Читај повеќе

Како да се препознае Алцхајмеровата болест?

Читај повеќе

Пет „совети“ за диети и слабеење во кои не треба да верувате

Читај повеќе