Како да тролаш познавачи на модерна уметност?

Кога станува збор за уметност, особено модерната, не е тешко да ги тролаш луѓето. Едно 17-годишно момче на оригинален начин ги насамари посетителите на Музејот за модерна уметност во Сан Франциско.

Тој на подот на галеријата остави обични диоптерски очила за гледање, за кои потоа посетителите мислеа дека е дел од изложената колекција, односно дека е постмодернистичко дело.

Посетителите реагирале како да станува збор за уметничко дело, па стоеле пред очилата, ги анализирале и фотографирале.

Истиот тинејџер, претходно направи слична финта со оставање обично капче на под на музеј.

[jw: https://www.youtube.com/watch?v=DaysD9rSkL0]

 

реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more

Чек дис аут

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more

Победа на денот

Read more

15 луѓе со најсилно обезбедување во светот

Read more

Генијален трик за залевање цвеќиња додека сте на одмор

Read more
 

Магазин

Хороскопски знаци кои мразат некој да им се меша во животот

Читај повеќе

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Читај повеќе

Дали лаковите за нокти се безбедни за децата?

Читај повеќе

Зошто добриот развод е подобар од лошиот брак?

Читај повеќе

Кралицата Елизабета Втора слави 70 години на британскиот престол

Читај повеќе
  • play_arrow

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Читај повеќе

Помагаат за слабеење: Пет намирници богати со протеини

Читај повеќе

Како да ги отстраните жолтите дамки од пот на облеката?

Читај повеќе

Три работи кои го откриваат совршениот љубовник

Читај повеќе