Како да забележите дека некој маж е вљубен во вас?

Љубовта е обичен збор сè додека некој не му даде значење. Секој копнее да биде со вистинската личност, некој со кој ќе оформи семејство и дом, но и ќе создаде спомени и заеднички живот.

Понекогаш се чини дека тешко ќе ја запознаете или препознаете личноста идеална за вас, но има знаци кои можат да помогнат да дознаете дали некој навистина е вљубен во вас.

Сака да биде во ваше друштво

Дури и кога неговите другари се во прашање, тој повеќе сака да минува време со вас отколку со нив, некако не може да ви одолее. Жената во која еден маж ќе се вљуби станува негов приоритет, таа му е најважна во светот и ќе направи се за да се чувствува пријатно покрај него.

Некои мажи дури измислуваат и изговори за подолго време да бидат во друштво на жената која им се допаѓа.

Долго разговара со вас

Некако има чувство како да не сака разговорот да заврши. При тоа делува како да е малку нестабилен на нозе бидејќи е многу возбуден, а се обидува тоа да го прикрие. Очите му сјаат и со вас е постојано насмеан.

Иако важи мислењето дека мажите не сакаат премногу да разговараат, сепак кога се вљубени можат да разговараат со часови. Тогаш откриваат лични работи бидејќи имаат доверба во саканата.

Не е наметлив

Не ви виси над врата или под прозорец, не се обидува опсесивно да го контролира секој ваш потег. Не ги наметнува неговите ставови и искрено сака да го слушне вашето мислење.

Не сака да ве промени, ве сака таква каква што сте. Сака да открие што ви е важно во животот, какво хоби имате, какви ви се односите со пријателите и семејството.

реклама

Заврши најкрвавата битка во Украина, Азовстал во рацете на Русите

Read more

Полска бара демилитаризација и преименување на Калининград, Русите се изнасмеаја

Read more

Необична снимка: Уште еден доказ дека со Путин нешто не е вo ред?

Read more

Обрнете внимание: 6 важни симптоми кои укажуваат на опасен рак

Read more

Љубов и секс

Љубов предодредена во ѕвездите: Совршената хороскопска двојка

Read more

7 прашања за сексот што ги мачат луѓето во долги врски

Read more

Колку секс е премногу секс?

Read more

Брачен советник откри на што најмногу се жалат жените на терапија

Read more
 

Магазин

Седум прашања што треба да си ги поставувате пред роденденот

Читај повеќе

Помалку познати рани знаци на бременост

Читај повеќе

Љубов предодредена во ѕвездите: Совршената хороскопска двојка

Читај повеќе

Сурутката ги чисти црниот дроб и цревата, но која е подобра – кравја или козја?

Читај повеќе

Дали начинот на кој седите може да ви го продолжи животот?

Читај повеќе

Како да ги намалите сметките за струја?

Читај повеќе

Добро Ми Стои кај Претседателот

Читај повеќе

Зошто со годините потешко го поднесуваме мамурлакот?

Читај повеќе

Како најлесно да го исчистите златниот накит?

Читај повеќе