Како да закажете состанок на Zoom преку мобилната апликација?

Благодарение на апликацијата Zoom, работењето можеше да продолжи за време на пандемијата и мерките за затворање, но оваа апликација стана и посредник во одржување владини состаноци, кулинарски курсеви, ликовни работилници, обуки и божиќни забави. Само од јануари до април, на оваа платформа имаше две илјади милијарди минути во видеоповици.

Доколку треба да закажете состанок, а лаптопот не ви е при рака, погледнете го видеото на Howfinity за да видите како се закажува состанок преку мобилната апликација.

реклама

Софтвер

Дали ажурирањето на Google Chrome ќе го спречи трошењето на RAM меморијата?

Read more

Конечно – инкогнито режимот што ни требаше

Read more

Кој е вирусот што зарази 30.000 Mac компјутери?

Read more

Ако го имате овој баркод скенер, веднаш избришете го

Read more

Нови видеа

play_arrow

Што ако имате бескрајно многу пари засекогаш?

Read more
play_arrow

Топ 20 хорор филмови базирани на вистинска приказна

Read more
play_arrow

„Caught by a Wave“ - нов романтичен филм на Netflix

Read more
play_arrow

Играта „Tony Hawk’s Pro Skater“ пристигнува на Xbox, PS5 и Nintendo Switch

Read more
play_arrow

„The Simpsons Movie“ доби искрен трејлер

Read more
play_arrow

Lotus E-R9: Дизајн инспириран од воени авиони

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако не пиете вода?

Read more
play_arrow

6-минутни лесни вежби за истегнување на телото

Read more
play_arrow

Балерина без раце покажа дека ништо не е невозможно

Read more
play_arrow

Документарец од 2020 што не треба да го пропуштите

Read more
play_arrow

Како Евертон потроши 500 милиони фунти и стана полош од претходно?

Read more
play_arrow

Компилација од најдобрите фејлови за изминатата недела

Read more