Како да знаете дали е прерано за свршувачка?

Дури и ако сте во врска со некого со години, па дури и ако сте апсолутно сигурни дека ќе го поминете остатокот од животот со таа личност, може да биде тешко да се одлучите кога е време за свршувачка.

Тоа е голема одлука и дефинитивно не сакате да ја сфатите лесно, на крајот на краиштата, никогаш не можете да бидете 100 проценти сигурни кога е најдобро да го поставите прашањето или да го кажете судбоносното „да“, само треба да бидете сигурни дека сте подготвен да се обидете.

Последното нешто што сакате да направите е да избрзате со вашата одлука.

Не постои конкретно правило кое го одредува точното време за запросување, но запознавањето најмалку една година пред да го направите следниот чекор е во корелација со поуспешни бракови.

Колку подолго сте заедно, толку се поголеми шансите за долготрајна заедница, истражувањето вели дека оние кои се свршиле по три или повеќе години имаат 39 отсто помали шанси да се разведат од оние кои се забавуваат само една година, пишува Brides.

Исто така, важно е да бидете сигурни дека „фазата на меден месец“ е завршена. Во раните фази на вашата врска, промените во вашите хормони може да предизвикаат да гледате низ „розови очила“, што значи дека ги зголемувате вредните квалитети на вашиот партнер и ги занемарувате сите црвени знамиња. Според психолозите, фазата на меден месец трае од шест месеци до две години.

реклама

Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Read more

Големата разлика во годините е нов тренд кај паровите

Read more

Рецептот што го освои TikTok: Пробајте го најмекото пилешко и компири во сос од лимон

Read more

Во Египет откриен најстариот поплочен пат во светот, се знае и за што се користел

Read more

Љубов и секс

Големата разлика во годините е нов тренд кај паровите

Read more

Кога им се здосадува од секс на мажите, а кога на жените?

Read more

Пет фрази што ги кажуваат мажите кои безусловно ја сакаат својата жена

Read more

Колку често треба да се има секс за човек да остане здрав?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Запознајте го Кристијано МекДоналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецептот што го освои TikTok: Пробајте го најмекото пилешко и компири во сос од лимон

Читај повеќе

10 навики на најуспешните луѓе во светот, на една Опра особено се придржува

Читај повеќе

Големата разлика во годините е нов тренд кај паровите

Читај повеќе

Бизарен случај: Уапсен Босанец откако синот хомосексуалец го обвинил за принуден брак

Читај повеќе

Како јадењето јајца може да влијае на слабеењето?

Читај повеќе

Зошто не треба да јадеме после 20 часот?

Читај повеќе

Зошто ни се потребни престапни години и како настанале?

Читај повеќе

Што никогаш не смеете да правите ако користите електрична греалка?

Читај повеќе