Како децата реагираат кога првпат ќе добијат милениче?

Животните се прекрасни битија кои ни даваат безусловна љубов и верност.

Децата кои имаат домашно милениче полесно развиваат емпатија, чувство на одговорност, дисциплина.

Децата кои се поврзуваат со своите миленици кога се тажни се помалку вознемирени и нервозни.

Миленичињата помагаат при осаменост. Домашните миленици не можат да разговараат, но детето со нив може да си игра и да другарува.

Студиите покажуваат дека гласното читање пред домашното милениче им помага на децата да имаат поголема самодоверба и да го намалат стравот од јавно говорење на училиште. Миленичињата бараат внимание и тоа не му остава можност на детето да се повлече и да биде срамежливо.

Но, пред да ја отворите вратата на срцето и вашиот дом на домашно милениче, бидете сигурни каква одговорност преземате.

Ова се најсимпатичните реакции на деца кои само што дознале дека имаат ново милениче. Навистина бесценето!

Remote video URL

 

Kids meeting their new pets 😍

Posted by Shopping Online - Clothes on Friday, January 29, 2021
реклама

Живот

Три хороскопски знаци кои ги очекува финансиско подобрување во мај

Read more

Кој би можел да го наследи богатството на принцот Филип?

Read more

Како да се ослободите од мувите во вашиот дом?

Read more

Рамазан: Потекло, обичаи и неговите пет столбови

Read more
 

Магазин

Осуденик на смрт бара стрелачки вод наместо инјекција

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум начини како да ја намалите болката по вежбањето

Читај повеќе

Идеја за десерт: Посна торта со јагоди

Читај повеќе
  • play_arrow

Што доколку Сонцето би го замениле со друга ѕвезда?

Читај повеќе
  • play_arrow

8-минутни вежби за стомачни мускули со Памела

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои ги очекува финансиско подобрување во мај

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пилешки гулаш

Читај повеќе
  • play_arrow

Дај ми да се напијам

Читај повеќе

Каков секс сакаат жените?

Читај повеќе