Како Џена Ортега стана Wednesday?

Кога Џена Ортега добила e-mail од Тим Бартон да ја игра улогата на Венсдеј Адамс, мислела дека некој се шегува со неа, бидејќи секогаш ѝ кажувале дека личи на ликот.

Актерката зборуваше за целиот процес на аудиција и подготовки за улогата на легендарната Венсдеј Адамс во новата серија „Wednesday“на Netflix.

Од часовите по виолончело и мечување, до консултации со актерката Кристина Ричи која го прослави ликот, Џена зборуваше со Teen Vogue како „влегува и излегува“ од ликот.

реклама

Филм & ТВ

Искрен трејлер за Star Wars спиноф серијата Andor

Read more

Животната приказна на актерот Един Хасановиќ: Од бегалец до номинација за Оскар

Read more

Почна снимањето на реалното шоу Squid Game – натпреварувач изнесен на носилки

Read more

Реге-Жан Пејџ е најубав маж во светот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Искрен трејлер за Star Wars спиноф серијата Andor

Read more
play_arrow

15 неверојатни животински фосили најдени досега

Read more
play_arrow

10 најголеми скандали на „Американски идол“

Read more
play_arrow

Што ќе се случи во човечкото тело ако хибернира 100 години?

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Актери и актерки кои одлично владеат акценти и дијалекти

Read more
play_arrow

The Circle: Најапсурдната идеја на Дубаи досега

Read more
play_arrow

Што се случува со стадионите по Светското?

Read more
play_arrow

Стопете 500 калории со 30 минути вежбање во домашни услови

Read more
play_arrow

Прв трејлер за романтичната комедија „Your Place Or Mine“ со Рис Витерспун и Ештон Кучер

Read more
play_arrow

Фејлови кои не завршија добро

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Glass Onion: A Knives Out Mystery“

Read more