Како денес изгледа момчето од Kinder чоколадо?

Кога неговото лице првпат се појави на амбалажата за популарните Kinder чоколади, многумина шпекулираа дека се работи за компјутерски цртеж поради совршената симетрија на неговото лице.

Но, тоа беше деветгодишниот Џош Бејтсон од Велика Британија.

Џош е роден на 31 јануари, 1994 година и кога бил ангажиран за рекламата работел како дете модел.

Денес има над 136.000 следбеници на Instagram кои будно ги следат неговите објави. Има и зошто: убавото детенце израсна во уште поубав млад маж кој освојува срца ширум светот.

Сега е Instagram ѕвезда – речиси секојдневно објавува фотографии и видеа од неговиот секојдневен живот и уште работи како модел. Според британските таблоиди, Џош е сингл, а досега имал една долга врска.

URL
View this post on Instagram

Look who I've just spotted.. 😂🍫 -JB

A post shared by joshbateson (@joshbateson) on

URL
View this post on Instagram

🍭🐻 @the_hangout_uk @creostudiosofficial

A post shared by joshbateson (@joshbateson) on

URL
View this post on Instagram

Daily Routine .😷 How is everyone?? #staysafe

A post shared by joshbateson (@joshbateson) on

URL
View this post on Instagram

📸

A post shared by joshbateson (@joshbateson) on

URL
View this post on Instagram

Mane Still Growing Strong 🦁

A post shared by joshbateson (@joshbateson) on

URL
View this post on Instagram

Life Is Good ✌🏼🤙🏼

A post shared by joshbateson (@joshbateson) on

URL
View this post on Instagram

Deli’s First Day At School 📚❤️ #niecelove

A post shared by joshbateson (@joshbateson) on

URL
URL
View this post on Instagram

Enjoying Life ✌🏼🤙🏼

A post shared by joshbateson (@joshbateson) on

реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Најнезаборавните пенали во поновата фудбалска историја

Read more

Десет бизарни предмети од Земјата што сега лебдат во вселената

Read more

Убавица на денот: Алена Шишкова

Read more

Чек дис аут

Yugo запали по 15 години дремење во пустина

Read more

Што се крие под песокот на Сахара?

Read more

Канадски град го промени името, жителите не сакаа да носи име на минерал

Read more

Борба меѓу две змии одблизу

Read more

Магазин

  • play_arrow

Yugo запали по 15 години дремење во пустина

Читај повеќе

Диета која трае само 72 часа - дали би ја пробале?

Читај повеќе
  • filter

Објавена листата на 25 најубави плажи во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Кога секундите се важни: 8 основни вештини за преживување

Читај повеќе

Љубовна криза: 5 совети кои ќе ви помогнат да ја надминете

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се крие под песокот на Сахара?

Читај повеќе
  • filter

Сè е во деталите: Идеи за уредување на мал стан

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобриот рецепт за палента со печурки

Читај повеќе

Канадски град го промени името, жителите не сакаа да носи име на минерал

Читај повеќе