Како денес изгледа згодната и наивна Кенди од Two and a Half Men

Убавицата која падна на Алан Харпер наместо на шармот на женкарот Чарли денес е сè уште згодна, иако доста постара од времето на хит-серијата.

Кога Ејприл Мишел Боулби се појави на малите екрани во улогата на Кенди во хит серијата „Two and a Half Men“, сите помислија дека таа ќе биде само уште една убавица која ќе помине низ креветот на Чарли Харпер, кој го играше Чарли Шин.

Кенди навистина падна под магија на промискуитетната ѕвезда, но се заљуби во неговиот брат, разведениот и малку повлечен Алан Харпер. Ликот што актерката го глумеше паѓаше на постари мажи и беше многу сличен по интелигенција со слабоумниот син на Алан, Џејк.

Ејприл во серијата се појави во 16 епизоди, Кенди се омажи за Ален, а потоа го остави бидејќи доби улога во серија, а потоа дури и спиеше со адвокатот кој ја разведе од Алан.

Remote video URL

Според некои извори, актерката која две години е во среќен брак и има син, за улогата на малоумната убавица собрала дури 2 милиона долара. Не многу во споредба со заработката на главните актери, но за „неколку епизоди“ е сосема доволно за кариерата да ѝ отиде во нагорна линија.

По ова, Ејприл се појави во уште неколку хит серии. Во „How I Met Your Mother“ ја глумеше Мег, опсесивната поранешна девојка на Барни Стинсон.

Remote video URL

Потоа во култната „The Big Bang Theory“ се појави во 10-тата сезона како Ребека, преубавата девојка на нопечениот парајлија, геологот Брт.

Remote video URL

Главна улога беше во серијата „Drop Dead Diva“ како Стејси Берет. Се има појавено само во 5 филма и тоа „All Roads Lead Home“, „The Slammin' Salmon“ (2009), „From Prada to Nada“ (2011), „Unbroken: Path to Redemption“ (2018) и „Father Christmas Is Back“ (2021).

Кариерата всушност ја почна со гостувања во познатите серии „CSI (2004)“ и „CSI: NY“ (2005).

Ејприл денес има 42 години.

Тагови
реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more

Филм & ТВ

Искрен трејлер за Star Wars спиноф серијата Andor

Read more

Животната приказна на актерот Един Хасановиќ: Од бегалец до номинација за Оскар

Read more

Почна снимањето на реалното шоу Squid Game – натпреварувач изнесен на носилки

Read more

Реге-Жан Пејџ е најубав маж во светот

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Искрен трејлер за Star Wars спиноф серијата Andor

Читај повеќе
  • play_arrow

Животната приказна на актерот Един Хасановиќ: Од бегалец до номинација за Оскар

Читај повеќе

Почна снимањето на реалното шоу Squid Game – натпреварувач изнесен на носилки

Читај повеќе

Реге-Жан Пејџ е најубав маж во светот

Читај повеќе

Најубавите цитати од Тоше Проески за љубовта и животот

Читај повеќе

Зошто ниту една жена не е номинирана за Најдобар артист на БРИТ наградите годинава?

Читај повеќе
  • play_arrow

10 најголеми скандали на „Американски идол“

Читај повеќе
  • play_arrow

Се појави снимка на која свекрвата ја напаѓа Шакира, фановите згрозени

Читај повеќе
  • filter

25 јануари 1981, роден е Тоше Проески

Читај повеќе